Kategoria: RSMP

Nivette i Heller mistrzami Polski 2017!

Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5) wygrali według nieoficjalnych wyników Rajd Nadwiślański, zostając tym samym – na jedną rundę przed końcem sezonu – Rajdowymi Mistrzami Polski! Drugie miejsce w rajdzie zajął duet Gabryś/Natkaniec (+1:29,5s, Ford Fiesta R5), podium uzupełnili Kasperczyk i Syty, tracąc 1:50,6s (Ford Fiesta R5).

Podczas dzisiejszego etapu szanse na zwycięstwo stracił Bouffier, wypadając z trasy i uszkadzając samochód. Nivette dotarł do mety w pięknym stylu, wygrywając wszystkie niedzielne odcinki specjalne.

Czwarte miejsce zajęli Brzeziński i Wroński (+2:11,5s, Ford Fiesta Proto), piąte Słobodzian i Wróbel (+3:46,2s, Subaru Impreza STI). Za nimi uplasowali się Marczyk z Gospodarczykiem (+3:48,8s, Subaru Impreza STI), Kotarba z Kotarbą (+4:02,2s, Mitsubishi Lancer Evo IX). Ósme miejsce zajęli zwycięzcy ośki, Chmielewski i Majewski (+4:57,3s, BMW R+ Maxi), za którymi dojechali Maj i Jasiński (+5:16,6s, Ford Fiesta Proto) oraz najszybsi w klasie 4, Jurecki i Trela (+7:39,5s, Peugeot 208 R2).