Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Nikolay Gryazin zakończył testy przed Rajdem Korsyki 2019

Załoga zespołu SRT zakończyła drugą serie testów przed asfaltowym rajdem Korsyki (Rallye Tour de Corse).

Nikolay Gryazin i Yaroslav Federov ukończyli duży program testowy w ramach przygotowań do pierwszego rajdu asfaltowego WRC w swojej karierze. Po 4 dniach testów na Korsyce i Sardynii załoga SRT udała się do Włoch.

Druga część testów asfaltowych była poświęcona głównie poprawie ustawień hamowania, uzyskanych podczas poprzedniej sesji testowej. Poza tym Nikolay i Yaroslav zdołali sprawdzić samochód na mokrym asfalcie w warunkach gęstej mgły, a także spróbować po raz pierwszy nowych opony.

Testy przebiegły bardzo dobrze, przewidywalnie i zgodnie z planem. Wszystkie decyzje dotyczące głównych ustawień zostały podjęte podczas ostatnich testów, więc tutaj dopracowywaliśmy szczegóły.
Mieliśmy szczęście, że podczas trzeciego dnia testów spadł deszcz i przez cały dzień jeździliśmy po śliskiej mokrej drodze opracowując w ten sposób ustawienia zawieszenia na taką nawierzchnię. Poza tym gęsta mgła dała nam ogromne doświadczenie w prowadzeniu pojazdu przy zaledwie 40-metrowej widoczności. Podczas testów eksperymentowaliśmy również z krzyżowaniem opon: 2 twarde i 2 miękkie opony zostały zamontowane poprzecznie na samochodzie. Z pewnością staniemy w obliczu sytuacji w której nie będziemy mieli okazji jechać tylko na miękkich lub twardych oponach podczas rajdu. Pogoda może się również zmienić podczas 2 odcinków specjalnych z rzędu. Początkowo myśleliśmy, że w takim scenariuszu samochód będzie prowadził się gorzej ale wszystko poszło całkiem dobrze i okazało się, że jest to całkiem sprawne rozwiązanie ” – skomentował Gryazin

Rajd Korsyki odbędzie się w przyszłym tygodniu – od 28 marca do 31 marca.

Photo:

Mirko Zidda, Fabio Boggione

Opracował: Sebastian Lalecki
Do Góry