Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Nikolay Gryazin traktuje Rajd Barum jako test przed Rajdem Niemiec

Nikolay Gryazin wystartuje w zbliżającym się Rajdzie Barum. Kierowca Skody Fabii R5 zamierza wykorzystać czeskie odcinki specjalne do przygotowania się. Celem nadrzędnym jest Rajd Niemiec.

Rally di Roma Capitale miał być jednym z testów na asfalcie w sezonie. Warunki „bojowe” są najlepszą okazją do sprawdzenia ustawień zawieszenia oraz całej konfiguracji samochodu. Niestety błąd na jednym z odcinków specjalnych skreślił szansę na zbudowanie pewności.

„Ponieważ wykorzystujemy ten start, jako przygotowanie do Rajdu Niemiec nie będziemy mocno naciskać i postaramy się zarządzać naszą konfiguracją. W Rally di Roma Capitale próbowaliśmy naciskać, ale po wypadku nie mogliśmy ustawić samochodu, dlatego startując w Rajdzie Barum będę bardziej ostrożny. Dla nas nie jest to łatwe, to bardzo trudny i wyboisty rajd, ale jeśli deszcz popada nie jest to szczególnie łatwe. Czasem masz przed sobą szeroką drogę, a za chwilę wąskie fragmenty w lesie, które są tak brudne, jakbyś jechał po szutrze. Musimy mieć inne ustawienia, dla rajdu. Rajd Barum jest bardzo kultowy wyścig z dużą ilością kibiców i zawodników, których niełatwo pokonać. Mam nadzieję, że możemy być na takim samym poziomie jak liderzy, Jan Kopecky, czy Aleksiej Łukaniuk.” – powiedział Nikolay Gryazin
Do Góry