Kategoria: WRC

Neuville przed Rajdem Korsyki: wypadek nie zmieni naszego podejścia

fot. facebook/ThierryNeuville

Zeszłotygodniowe testy nie zakończyły się dla Neuville’a pomyślnie. Belg wypadł z drogi i rozbił Hyundaia i20 Coupe WRC, lądując w rzece. Kierowca zapewnił jednak, że wypadek pozostanie bez wpływu na jego dyspozycję w Rajdzie Korsyki.

Thierry Neuville, dla oficjalnego portalu mistrzostw świata:

Mieliśmy wypadek pod koniec testów przed zbliżającą się imprezą, ale to nie zmieni naszego podejścia do tego rajdu. Wiemy, że znów rywalizacja będzie zacięta, ponieważ jest wielu szybkich kierowców. Długie odcinki, które są szczególną cechą Korsyki oznaczają, że musimy pozostawać w ciągłej koncentracji. Jest to bardzo wymagające wydarzenie dla załóg i zespołów, ale chcemy wzmocnić naszą pozycję w obu mistrzostwach (kierowców i producentów – przyp. red.).

Podobnego zdania jest szef zespołu, Michel Nandan.

Tour de Corse będzie kolejną trudną i zaciętą bitwą. Walka o mistrzostwo jest w tym roku zacieklejsza niż kiedykolwiek wcześniej i widzieliśmy, jak szybko wszystko może się zmienić. Naszym ostatecznym celem jest umocnienie przewagi w mistrzostwach (producentów – przyp. red.), ale wiemy, że pozostałe teamy będą nam to utrudniać

– mówił.

Zespół Hyundaia ma aktualnie przewagę 12 punktów, nad drugim teamem M-Sport Ford. Neuville, w klasyfikacji kierowców, jest wiceliderem tracąc do Ogiera 4 punkty.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry