Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Neuville i Gilsoul zwycięzcami Rajdu Sardynii!

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul zwyciężyli w Rajdzie Sardynii, siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata! Belgijska załoga na Power Stage’u pojechała szybciej od Ogiera i Ingrassi o półtorej sekundy, dzięki czemu reprezentanci Hyundaia wygrali rajd o 0,7s! Kolejne zwycięstwo Neuville’a pozwoliło mu umocnić się na pozycji lidera Rajdowych Mistrzostw Świata! Na swoim koncie ma już 149 punków, czyli o 27 więcej niż Ogier. Trzecie miejsce należy do Tänaka, który zgromadził jak dotąd 79 punktów. O dziewięć mniej ma ich jego zespołowy kolega, Esapekka Lappi.

Na kończącym rajd niespełna 7-kilometrowym Power Stage’u najlepszym czasem popisał się Neuville, dzięki czemu Belg może się cieszyć także z dodatkowych pięciu punktów. Drugi czas uzyskał Ogier (+1,5s), trzeci Tänak (+1,6s), czwarty Mikkelsen (+2,5s), a piąty Evans (+4,3s).

W WRC2 na ostatnim odcinku specjalnym najlepszym czasem błysnął Lefebvre. Czwarty czas uzyskali Kajetanowicz i Szczepaniak (+9,8s), a szósty Pieniążek i Mazur (+14,1s). Zwycięstwo w klasyfikacji WRC2 Rajdu Sardynii zgarnęli Jan Kopecký i Pavel Dresler! Drugie miejsce, po niesamowitym powrocie z ósmej pozycji, wywalczyli Ole Christian Veiby i Stig Rune Skjærmoen (+3:02,6s). Podium uzupełnili Nicolas Ciamin i Thibault de la Haye (+3:18,7s). Najwyżej z Polaków, na piątej pozycji, zameldowali się Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (+7:11,3s). W swoim pierwszym wspólnym starcie i po wielu problemach natury technicznej na siódmym miejscu rajd zakończyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+37:55,8s).

Thierry Neuville:

Daliśmy z siebie wszystko i to była piękna walka. Taka mała różnica na koniec rajdu… Dziękuję mojemu zespołowi!

Sébastien Ogier:

Zrobiłem dzisiaj wszystko, co mogłem. Ciągle traciłem kilka dziesiątych tu i tam. Ostatni odcinek był bardzo wymagający i popełniłem na nim dwa błędy, które też kosztowały mnie kilka dziesiątych. To wciąż dobre punkty do klasyfikacji. Przegraliśmy bitwę, ale nie przegraliśmy wojny. Do końca pozostało sześć rund, więc to nie czas, by panikować. Thierry miał szczęście z deszczem, ale na kolejnym rajdzie będzie tracił czas jako ten, który otwiera trasę.

KLASYFIKACJA GENERALNA RAJDU SARDYNII:

  1. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (3:29:18,7s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  2. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+0,7s, Ford Fiesta WRC ’17)
  3. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+1:56,3s, Toyota Yaris WRC)
  4. Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+2:55,2s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  5. Mads Østberg i Torstein Eriksen (+3:10,9s, Citroën C3 WRC)
  6. Craig Breen i Scott Martin (+4:31,7s, Citroën C3 WRC)
  7. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+11:22,1s, Toyota Yaris WRC)
  8. Ott Tänak i Martin Järveoja (+12:38,2s, Toyota Yaris WRC)
  9. Jan Kopecký i Pavel Dresler (+13:14,6s, Škoda Fabia R5)
  10. Teemu Suninen i Mikko Markkula (+15:30,4s, Ford Fiesta WRC ’17)

WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PO OS 20:

Esapekka Lappi: po trudach początku tego sezonu to świetne uczucie. Mogłem być na podium już wcześniej, ale popełniałem błędy.

Hayden Paddon: oczywiście chcieliśmy więcej. Chcieliśmy przejechać czysty weekend i tak się stało. To pierwszy raz od trzech lat, kiedy ukończyłem ten rajd. Mam nadzieję, że Thierry wygra. 

Craig Breen: jest trudno, chcę wygrywać, chcę być z przodu. Muszę popracować nad tym, dlaczego nie mogę poskładać całego weekendu. Bądźcie cierpliwi. 

Jari-Matti Latvala: zgasiłem silnik. Za szybko wszedłem w lewy nawrót. Koleiny były bardzo głębokie i tam zgasiłem silnik.

Ott Tänak: jeśli zostawimy za sobą te trudne momenty, będziemy silniejsi. Wierzę w nasz zespół i zobaczycie, że jesteśmy szybcy. 

Teemu Suninen: było mi trudno na wolnych sekcjach, ale na szczęście w Finlandii takich nie ma, dlatego już czekam na ten weekend. 

Elfyn Evans: zmagałem się, żeby wyjechać z niektórych miejsc. Generalnie to był frustrujący weekend. 

Andreas Mikkelsen: nasza jazda nie była zła, ale linie były straszne. W wielu zakrętach musiałem wyznaczać własne, więc reszta samochodów będzie miała lepsze wyjścia z zakrętów. 

Jan Kopecký: uczucie jest świetne, fani z Czech są wszędzie. Start nie był dla nas całkowicie perfekcyjny, ale przez resztę weekendu byliśmy szybcy i nie popełnialiśmy błędów. 
Do Góry