Kategoria: Historyczne

Neuville gościnnie w Eifel Rally Festvial

fot. facebook/thierryneuvilleofficial

Kierowca Hyundaia wystartuje w Eifel Rally Festvial, jednym z najpopularniejszych niemieckich rajdów historycznych. Mimo, że w zmaganiach biorą udział w większości zabytkowe samochody i rajdowe legendy, Belg skorzysta z najnowszego i20 WRC. Będzie to debiut specyfikacji z 2017 roku na niemieckich odcinkach specjalnych.

Impreza potrwa trzy dni, a bazą rajdu będzie Daun w południowo-zachodnich Niemczech. Zawodnicy pojadą po asfaltowych drogach wokół miasta. Największą atrakcją ma być Hyundai Super Stage, jedyna próba szutrowa.

Oprócz Neuvilla, Hyundaia poprowadzi także Armin Schwarz, rajdowy Mistrz Europy z 1996 roku. Zasiądzie za kierownicą własnego Accenta WRC.

Armin Schwarz, dla portalu rallye-magazin.de:

Mimo, iż w Eifel Rallye Festiwal nie ma pomiaru czasu, a przejazdy są tylko pokazowe, to kibice mogą być pewni, że samochody pojadą szybko. Będą to auta niespotykane i unikatowe. Dzięki Hyundaiowi mam możliwość startu moim oryginalnym wozem z 2003 roku. Impreza jest także okazją by spędzić czas w miłej atmosferze i spotkać wielu starych znajomych.

Rajd potrwa od 20 do 22 lipca.

komentarzy
Do Góry