Kategoria: WRC

Nandan: musimy poprawić naszą dyspozycję na asfalcie

fot. facebook/hyundaimotorsport

Szef zespołu Hyundaia, Michel Nandan przyznał, iż team musi mocno popracować przed kolejną asfaltową rundą mistrzostw świata. Wszystkie trzy załogi, zasiadające za sterami i20 WRC wskazywały, że samochody, podczas Rajdu Korsyki, były podsterowne w krętych partiach.

Michel Nandan:

Nie możemy pozwolić, by ciężkie weekendy, takie jak ubiegły, przytrafiały nam się często. Musimy się więc przegrupować i ciężko pracować, by poprawić naszą dyspozycję na asfalcie. Jest wiele lekcji, które możemy wyciągnąć z tego rajdu.

Ostatecznie, najlepszy duet zespołu, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, zajął trzecią pozycję.

Thierry Neuville:

Było trochę frustracji, ponieważ nie mogliśmy dorównywać innym pod względem czasów, nawet jeśli bardzo się staraliśmy. Jestem zadowolony z końcowego wyniku, ale nasza dyspozycja mogła być lepsza.

Kolejne dwie załogi Hyundaia zajęły czwarte (Sordo / Del Barrio) i siódme (Mikkelsen / Jæger) miejsce. Norweski kierowca również podkreślał, że jest nad czym pracować.

To był dla nas trudny weekend, a siódmy rezultat nie był wynikiem, którego oczekiwaliśmy. Następne kilka rund to szuter, więc mamy możliwość pracy przed kolejnym asfaltowym rajdem w Niemczech. Naprawdę musimy włożyć wiele wysiłku w ulepszenia

– mówił.

Mimo wygranej Ogiera z zespołu M-Sport Ford, Hyundai utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów. Ma on cztery punkty przewagi nad drugim temaem Malcolma Wilsona.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry