RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMŚl

Największe wyzwanie w karierze

Łukasz Pieniążek już w najbliższy weekend rozpocznie zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Aktualny mistrz Śląska stanie na starcie niezwykle wymagającego łotewskiego Rajdu Liepaja. Początek lutego będzie ważnym momentem dla 24-letniego kierowcy. Łukasz zadebiutuje w najstarszym rajdowym cyklu świata, w którym zmierzy się z najlepszymi młodymi kierowcami z Europy. W ciągu trzech dni częstochowianin pokona 12 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 km przebiegających po wymagających trasach pokrytych śniegiem, lodem i szutrem.

Do Rajdu Liepaja zgłosiło się aż 51 załóg z 20 krajów. Impreza będzie również pierwszą rundą mistrzostw Europy Juniorów, w których mogą startować zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1988 roku. Do dyspozycji mają oni samochody klasy R2 wyposażone w ogumienie Michelin. Na Łotwie w ERC Junior rywalizować będą kierowcy z dziewięciu krajów a ich bronią będą samochody Citroena, Opla i Peugeota.

Łukasza wspierać będzie doświadczony, mający na koncie tytuły mistrza Polski pilot Jakub Gerber. Reprezentanci LP Rally Team wsiądą do Peugeota 208 R2 przygotowywanego przez GG-Car Sport. Francuska rajdówka podczas Rajdu Liepaja po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w nowych barwach zaprojektowanych przez renomowaną firmę Abstraxi Design.

Start w pierwszej rundzie ERC Junior poprzedziły intensywne przygotowania i testy. Łukasz Pieniążek spędził dwa dni w Bieszczadach, gdzie szlifował formę i testował ustawienia na specjalnie przygotowanych trasach.

Występ Łukasza i Jakuba będzie można śledzić za pośrednictwem naszego profilu facebookowego https://www.facebook.com/pieniazekrally oraz na antenie Eurosportu. Starty Łukasza Pieniążka są możliwe dzięki wsparciu partnerów zespołu, firmom: Bastal, El-Q, Złompol oraz Storkpharm.

Łukasz Pieniążek: Nie mogę się doczekać pierwszego startu. Pomimo że nie miałem zbyt wiele czasu na odpoczynek, z niecierpliwością oczekuję początku Rajdu Liepaja. Początek roku był dla mnie bardzo pracowity, dzięki temu mogę zapewnić, że jesteśmy w pełni przygotowani na pierwsze starcie w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Przed nami niełatwy rajd, ale wierzę, że uda się go pokonać bez przygód. Starcie z najlepszymi kierowcami w Europie będzie niezwykle motywujące. Jestem bardzo ciekawy jak wypadniemy na tle konkurencji, jednak celem jest zebranie jak największych doświadczeń. Nie nastawiam się na konkretne wyniki, chcę być na mecie, a przy okazji pokazać się z jak najlepszej strony. Dziękuję wszystkim partnerom za umożliwienie mi startu w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Wszystkich kibiców namawiam do trzymania kciuków i śledzenia moich poczynań na Facebooku oraz na antenie Eurosportu!

Jakub Gerber: Łukasz to jeden z niewielu młodych zawodników, którzy zdecydowali się na rozwój kariery poza granicami Polski. Cieszę się, że w tym roku będę go mógł pilotować i mam nadzieję przekazać mu wiele swojej wiedzy i doświadczenia. Przed nami trudny, ale z pewnością ciekawy sezon pełen nauki. Liczę, że Łukasz szybko odnajdzie się w nowym dla siebie środowisku i na koniec sezonu będziemy mogli śmiało powiedzieć, że udało nam się zrealizować tegoroczne założenia.
Do Góry