RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMP

Najtrudniejszy rajd sezonu dla zespołu Rallytechnology

26. Rajd Rzeszowski przeszedł do historii. Choć dla polskich zawodników była to domowa runda mistrzostw Europy, nie oznacza to, że mieli przed sobą łatwe zadanie. Kierowcy są zgodni, że był to jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakim przyszło im startować. Przekonały się o tym także załogi zespołu Rallytechnology, których na starcie było aż sześć!

Spośród nich najlepszy rezultat wywalczyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. W swoim debiucie w Fieście R5 nowej generacji udało im się zaprezentować solidne i równe tempo. W rezultacie zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski i miejsce siódme w Mistrzostwach Europy.

Oczekiwań swoich kibiców nie zawiedli także Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Załoga Peugeota 208 R2 utrzymała koncentrację przez cały rajd i na mecie świętowała drugie miejsce w klasie czwartej oraz trzecie wśród wszystkich aut napędzanych na jedną oś. Ten świetny wynik pozwolił im umocnić się na fotelu lidera klasy czwartej, co przybliżyło ich do upragnionego tytułu.

Wśród szczęśliwców, którzy zdołali ukończyć ten rajd, znaleźli się także Bartłomiej Bogucki i Przemysław Bosek oraz Robert Mąsior i Szymon Gospodarczyk. Zajęli oni kolejno piąte i siódme miejsce w klasie czwartej, co w tak trudnym rajdzie, którego nie ukończyło ponad 30% załóg, jest bardzo satysfakcjonującym wynikiem.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Ciężko ubrać w słowa wszystko, co działo się w tym rajdzie. Przez odwoływane odcinki chyba najważniejszą rzeczą było utrzymanie koncentracji, co nie jest łatwe, kiedy czeka się na starcie tak trudnego rajdu. Trasy były niezwykle podstępne i naprawdę trudno było tam o bezbłędną jazdę. Niestety na mecie nie mogliśmy zobaczyć Zbigniewa Gabrysia z Arturem Natkańcem oraz Darka Polońskiego z Balbiną Gryczyńską. Najważniejsze, że nic poważnego im się nie stało i że będą gotowi do następnych startów. Wielkie gratulacje należą się naszym pozostałym załogom, którym udało się ukończyć ten rajd. Każdy, kto wjechał na metę Rajdu Rzeszowskiego, może nazwać się zwycięzcą!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.
Do Góry