„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii

Rajd Estonii to oficjalny sprawdzian dla najnowszej generacji Forda Fiesty R5. Za kierownicą zobaczymy zawodnika M-Sportu, Fina Teemu Suninena. Po asfaltowych testach w trakcie Rajdu Ypres, kiedy czasy przejazdów nie były jawne, nadszedł czas na konfrontację z innymi konstrukcjami w pełnym wymiarze.

Rajd Estonii startuje już w najbliższy weekend. Piętnaście szutrowych odcinków specjalnych, które swoją charakterystyką zbliżone są do tych znanych z Rajdu Finlandii. Jest to doskonały test dla wszystkich, którzy planują wystartować w kolejnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Dla Teemu Suninena start w Fordzie Fiesta R5 nie będzie najłatwiejszy, ponieważ nie uczestniczył on w wielu przygotowaniach tej konstrukcji. Poza tym przesiadka z samochodu klasy WRC do samochodu R5 nie jest tak oczywista w odruchach i stylu jazdy. Fin ma mocną konkurencję, ponieważ na luźnej nawierzchni zaprezentuje się także Oliver Solberg, najmłodszy w historii zwycięzca rajdu w mistrzostwach Europy. Nie zabraknie również innych szybkich kierowców, wśród nich z pewnością należy wskazać Takamoto Katsutę i Eerika Pietarinena, ubiegłorocznego zwycięzcę Rajdu Finlandii w WRC 2.

„Wspaniale było dostać Fiestę R5 już w Rajdzie Ypres, ale Estonia jest pierwszym prawdziwym testem dla tego samochodu. Teemu nie będzie miał łatwo, ponieważ w zasadzie nie przeprowadził żadnych rozwojowych testów z rajdówką. Trudno jest przesiąść się z WRC do R5 bez przygotowania. Jednak coś mi mówi, że może wygrać wśród samochodów klasy R5.” – powiedział Richard Millener, szef zespołu M-Sport
Do Góry