Kategoria: Różne

Najlepszy kierowca w Europie szczerze o sobie

W młodości był obibokiem, palił papierosy, nie unikał alkoholu, chodził na wagary. To jednak nie przeszkodziło mu odnieść sukcesu… Początki nie były łatwe. Na pierwsze auto zarobił sprzedając czajniki, a kiedy wreszcie z pomocą ojca udało mu się wystartować w rajdzie, przesadził z prędkością i dachował, paliwo zaczęło ciec z samochodu, a jego pilotka – przyszła żona – w szoku uciekła do lasu. Później wcale nie było lepiej… O kim mowa? Oczywiście o Kajetanie Kajetanowiczu, który niedawno dokonał historycznego wyczynu, zdobywając trzeci raz z rzędu tytuł rajdowego Mistrza Europy.

Mało kto wie, że Kajetan Kajetanowicz jako mały chłopiec został zabrany przez ojca na rajd samochodowy. Potem było podkradanie samochodu rodzicom i godziny spędzane w warsztacie samochodowym ojca. O karierze rajdowej w tamtym czasie nawet jeszcze nie marzył.

Powiem szczerze – od zawsze wszystko co robiłem, było podporządkowane temu, by jeździć w rajdach. I nadal tak jest. Nie, nie żalę się. Lubię tę robotę. I mam świadomość, że każdy rajd może być moim ostatnim. Jazda 200 km/h do bezpiecznych nie należy – przekonuje sam Kajetan. Zaś inny rajdowiec, Krzysztof Hołowczyc pytany o Kajta, bez namysłu odpowiada. – Kajto robi coś wielkiego. Warto o tym przeczytać. Ta książka wbija w fotel!

A jaki Kajetan jest naprawdę? O tym możecie przeczytać w świeżo wydanej książce „Kajto. Jadę po swoje”. Od kilku dni ten wywiad-rzeka jest już dostępnych w dobrych księgarniach i Empikach w całej Polsce.

Maciej Wisławski:

To jeden z trzech najszybszych kierowców, z którymi jeździłem w ostatnim 20-leciu. Kajetan ma bardzo dużą podzielność uwagi, piekielną wyobraźnię i niesamowity refleks.

Adam Małysz:

Kajetana wyróżnia to, że samochody go słuchają, a ten facet robi z nimi niesamowite rzeczy. I o wszystkim opowiada w tej książce. Mocna rzecz, obok której nie można przejść obojętnie.

Książkę „Kajto. Jadę po swoje” możesz kupić tutaj.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry