Kategoria: Różne

Najlepszy kierowca w Europie szczerze o sobie

W młodości był obibokiem, palił papierosy, nie unikał alkoholu, chodził na wagary. To jednak nie przeszkodziło mu odnieść sukcesu… Początki nie były łatwe. Na pierwsze auto zarobił sprzedając czajniki, a kiedy wreszcie z pomocą ojca udało mu się wystartować w rajdzie, przesadził z prędkością i dachował, paliwo zaczęło ciec z samochodu, a jego pilotka – przyszła żona – w szoku uciekła do lasu. Później wcale nie było lepiej… O kim mowa? Oczywiście o Kajetanie Kajetanowiczu, który niedawno dokonał historycznego wyczynu, zdobywając trzeci raz z rzędu tytuł rajdowego Mistrza Europy.

Mało kto wie, że Kajetan Kajetanowicz jako mały chłopiec został zabrany przez ojca na rajd samochodowy. Potem było podkradanie samochodu rodzicom i godziny spędzane w warsztacie samochodowym ojca. O karierze rajdowej w tamtym czasie nawet jeszcze nie marzył.

Powiem szczerze – od zawsze wszystko co robiłem, było podporządkowane temu, by jeździć w rajdach. I nadal tak jest. Nie, nie żalę się. Lubię tę robotę. I mam świadomość, że każdy rajd może być moim ostatnim. Jazda 200 km/h do bezpiecznych nie należy – przekonuje sam Kajetan. Zaś inny rajdowiec, Krzysztof Hołowczyc pytany o Kajta, bez namysłu odpowiada. – Kajto robi coś wielkiego. Warto o tym przeczytać. Ta książka wbija w fotel!

A jaki Kajetan jest naprawdę? O tym możecie przeczytać w świeżo wydanej książce „Kajto. Jadę po swoje”. Od kilku dni ten wywiad-rzeka jest już dostępnych w dobrych księgarniach i Empikach w całej Polsce.

Maciej Wisławski:

To jeden z trzech najszybszych kierowców, z którymi jeździłem w ostatnim 20-leciu. Kajetan ma bardzo dużą podzielność uwagi, piekielną wyobraźnię i niesamowity refleks.

Adam Małysz:

Kajetana wyróżnia to, że samochody go słuchają, a ten facet robi z nimi niesamowite rzeczy. I o wszystkim opowiada w tej książce. Mocna rzecz, obok której nie można przejść obojętnie.

Książkę „Kajto. Jadę po swoje” możesz kupić tutaj.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top