Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Musz: w końcu wracamy do rywalizacji!

Już w najbliższą sobotę 43. Rajd Świdnicki-Krause rozpocznie rywalizację w tegorocznym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na niezwykle trudnych i technicznych odcinkach specjalnych Dolnego Śląska wystartują 84 załogi, w tym reprezentanci PSB Mrówka Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński, którzy przykleją na swoją nową, rajdową broń – Renault Clio R3T 26 numer startowy.

Rajd Świdnicki doskonale znany jest wszystkim zawodnikom i tysiącom kibiców, którzy co roku tłumnie kibicują swoim faworytom. Tegoroczna edycja trasy niewiele różni się od zeszłorocznej i walka o zwycięstwo rozegra się na klasycznych odcinkach specjalnych zlokalizowanych koło Kamionek, Rościszowa i Walimia. Zawodnicy przejadą trasę liczącą 130 kilometrów, podzieloną na dziewięć odcinków specjalnych. Dla Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego start w Rajdzie Świdnickim jest dużym wyzwaniem, gdyż po raz pierwszy pojadą nowym, bardzo zaawansowanym technologicznie samochodem – Clio R3T. Zawodnicy PSB Mrówka Rally Team są bardzo dobrze przygotowani do zawodów i liczą na zaciętą rywalizację oraz zameldowanie się na mecie z satysfakcjonującym wynikiem. Zwycięzców poznany w niedziele wieczorem, kiedy to na rynku w Świdnicy odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów.

Grzegorz Musz: W końcu wracamy do rywalizacji! W tym sezonie zabrakło rajdu zimowego, więc ściganie zaczynamy dość późno. Dla nas to dobra sytuacja, ponieważ odebraliśmy nowe auto dopiero miesiąc temu i mieliśmy trochę czasu, aby odbyć trzy sesje testowe i zaznajomić się z Renault Clio R3T. Rajd Świdnicki otwiera tegoroczny cykl. Większość prób to kultowe oesy, które są nam dobrze znane. Będziemy mieli okazję czterokrotnie pokonać walimskie patelnie a także zaprezentować się na miejskim Power Stage’u. Myślę, że rywalizacja w ramach 2WD, która nas najbardziej dotyczy, będzie bardzo emocjonująca – mamy kilku, a nawet kilkunastu bardzo mocnych konkurentów klasie R2 i R3, więc będzie co robić! Będziemy się starali jak najlepiej wykorzystać potencjał naszej rajdówki, ale też musimy zachować na pierwszych zawodach jakiś margines. Clio to wciąż dla nas nowinka w odróżnieniu do Hondy, którą mieliśmy dobrze „rozpracowaną”. Niestety, nie dotrze przed Rajdem Świdnickim pakiet wszystkich części z Francji – na to też musimy wziąć poprawkę. Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy wspierają nas w startach: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, oraz Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA ), za zaufanie i wsparcie bez którego rywalizacja na takim poziomie nie byłaby możliwa. Zapraszamy do kibicowania, widzimy się w Świdnicy!

Bogusław Browiński: Przed nami pierwsza runda RSMP – 43. Rajd Świdnicki. Po zakończeniu cyklu RPP i pożegnaniu naszej Hondy, rozpoczynamy rywalizację w RSMP nowym samochodem – Renault Clio R3T. Nowości regulaminowe, założenia na sezon 2015, plany i oczekiwania całego zespołu sprawiły, że przerwa zimowa była dla nas mocno pracowita. Mam nadzieję, że kilometry na testach zimowych oraz ciekawostki technologiczne w niezwykle profesjonalnym samochodzie, jakim jest nowe Clio zaowocują konkurencyjnymi czasami na odcinkach i obiecujemy, że jako mocno zmotywowany zespół przystąpimy do rywalizacji od pierwszych oesów. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich kibiców do Świdnicy – trzymajcie za nas kciuki, a my ze swej strony obiecujemy widowiskową i skuteczna walkę!!! Do zobaczenia na odcinkach!
Do Góry