Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Musz: w końcu wracamy do rywalizacji!

Już w najbliższą sobotę 43. Rajd Świdnicki-Krause rozpocznie rywalizację w tegorocznym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na niezwykle trudnych i technicznych odcinkach specjalnych Dolnego Śląska wystartują 84 załogi, w tym reprezentanci PSB Mrówka Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński, którzy przykleją na swoją nową, rajdową broń – Renault Clio R3T 26 numer startowy.

Rajd Świdnicki doskonale znany jest wszystkim zawodnikom i tysiącom kibiców, którzy co roku tłumnie kibicują swoim faworytom. Tegoroczna edycja trasy niewiele różni się od zeszłorocznej i walka o zwycięstwo rozegra się na klasycznych odcinkach specjalnych zlokalizowanych koło Kamionek, Rościszowa i Walimia. Zawodnicy przejadą trasę liczącą 130 kilometrów, podzieloną na dziewięć odcinków specjalnych. Dla Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego start w Rajdzie Świdnickim jest dużym wyzwaniem, gdyż po raz pierwszy pojadą nowym, bardzo zaawansowanym technologicznie samochodem – Clio R3T. Zawodnicy PSB Mrówka Rally Team są bardzo dobrze przygotowani do zawodów i liczą na zaciętą rywalizację oraz zameldowanie się na mecie z satysfakcjonującym wynikiem. Zwycięzców poznany w niedziele wieczorem, kiedy to na rynku w Świdnicy odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów.

Grzegorz Musz: W końcu wracamy do rywalizacji! W tym sezonie zabrakło rajdu zimowego, więc ściganie zaczynamy dość późno. Dla nas to dobra sytuacja, ponieważ odebraliśmy nowe auto dopiero miesiąc temu i mieliśmy trochę czasu, aby odbyć trzy sesje testowe i zaznajomić się z Renault Clio R3T. Rajd Świdnicki otwiera tegoroczny cykl. Większość prób to kultowe oesy, które są nam dobrze znane. Będziemy mieli okazję czterokrotnie pokonać walimskie patelnie a także zaprezentować się na miejskim Power Stage’u. Myślę, że rywalizacja w ramach 2WD, która nas najbardziej dotyczy, będzie bardzo emocjonująca – mamy kilku, a nawet kilkunastu bardzo mocnych konkurentów klasie R2 i R3, więc będzie co robić! Będziemy się starali jak najlepiej wykorzystać potencjał naszej rajdówki, ale też musimy zachować na pierwszych zawodach jakiś margines. Clio to wciąż dla nas nowinka w odróżnieniu do Hondy, którą mieliśmy dobrze „rozpracowaną”. Niestety, nie dotrze przed Rajdem Świdnickim pakiet wszystkich części z Francji – na to też musimy wziąć poprawkę. Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy wspierają nas w startach: EREM, Rockwool, Bolix, TYTAN, Wkręt-Met, oraz Prezydentowi Miasta Przemyśla, a w szczególności Grupie Polskie Składy Budowlane (MRÓWKA ), za zaufanie i wsparcie bez którego rywalizacja na takim poziomie nie byłaby możliwa. Zapraszamy do kibicowania, widzimy się w Świdnicy!

Bogusław Browiński: Przed nami pierwsza runda RSMP – 43. Rajd Świdnicki. Po zakończeniu cyklu RPP i pożegnaniu naszej Hondy, rozpoczynamy rywalizację w RSMP nowym samochodem – Renault Clio R3T. Nowości regulaminowe, założenia na sezon 2015, plany i oczekiwania całego zespołu sprawiły, że przerwa zimowa była dla nas mocno pracowita. Mam nadzieję, że kilometry na testach zimowych oraz ciekawostki technologiczne w niezwykle profesjonalnym samochodzie, jakim jest nowe Clio zaowocują konkurencyjnymi czasami na odcinkach i obiecujemy, że jako mocno zmotywowany zespół przystąpimy do rywalizacji od pierwszych oesów. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich kibiców do Świdnicy – trzymajcie za nas kciuki, a my ze swej strony obiecujemy widowiskową i skuteczna walkę!!! Do zobaczenia na odcinkach!
Do Góry