Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Classic Auto Cup, RO, KJS

Motointegrator Classicauto Cup rozpoczyna sezon klasyków

Początek kwietnia w tym roku zwiastował długo wyczekiwane rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego w Polsce. Wtedy też na terenie MotoParku Ułęż odbyła się pierwsza eliminacja Motointegrator Classicauto Cup. Impreza stale się rozwija i cieszy się rosnącym zainteresowaniem pasjonatów pojazdów klasycznych i sportów samochodowych, o czym świadczyć może rekordowa frekwencja. W ciągu dwóch dni, na terenie ośrodka swoje umiejętności sprawdzało ponad 200 kierowców! Wielu z nich w cyklu wzięło udział po raz pierwszy.

DSC_2042– Był to mój pierwszy start w Classicauto Cup. Jadąc za kółkiem Fiata Coupe 2.0 20V Turbo zostałem zaklasyfikowany do III grupy – youngtimer classic. O imprezie dowiedziałem się od przyjaciół z Fiat Coupe Klub Polska, którzy zachęcili mnie do udziału. I nie żałuję. Jeśli auto na to pozwoli, wystartuję we wszystkich zaplanowanych na ten rok rundach. Jest to impreza skierowana do pasjonatów, którzy chcą się pościgać i nacieszyć swoimi klasykami, testując je w kontrolowanych warunkach. Najbardziej urzekła mnie atmosfera w pit stopie. Mimo, że budżety są różne, zbierają się tu prawdziwi miłośnicy motoryzacji – swój pierwszy start komentuje Artur Skłodowski, który w swojej klasie, jak również w Pucharze FCA wywalczył III miejsce.

Bieżący rok to zapowiedź wielu zmian i niespodzianek w cyklu Motointegrator Classicauto Cup. Pierwszy Track Day w Ułężu został podzielony na dwa dni atrakcji. W sobotę uczestnicy mieli do dyspozycji zabezpieczoną trasę treningową o długości około 3,5 km. W drugiej części dnia, wszyscy chętni mogli wziąć udział w zorganizowanym na fragmencie trasy wyścigu równoległym, gdzie możliwe było podjęcie bezpośredniej rywalizacji z pozostałymi zawodnikami, co prowadziło do wielu ciekawych pojedynków.

DSC_7594Pogoda dopisała, a na trasie mogliśmy podziwiać w akcji rozmaite auta, poczynając od licznej grupy old i youngtimerów, przez amerykańskie Muscle Car, po współczesne auta rajdowe, które pojawiły się za sprawą odrębnego Pucharu WRC Challenge. W treningu udział wzięli także studenci Politechniki Warszawskiej z zespołu WUT Racing, którzy wraz z innymi uczestnikami testowali możliwości nowego bolidu WUT 2, przygotowując się do swoich rozgrywek.

Właściwa rywalizacja rozpoczęła się natomiast w niedzielę. Dwa przejazdy zapoznawcze i 5 prób sprawnościowych wliczanych do klasyfikacji dało łącznie około 35 km sportowej przygody. Trasa zdecydowanie szybka, aczkolwiek bezpieczna i uniwersalna, na co organizatorzy kładą szczególny nacisk.
Eliminacje Motointegrator Classicauto Cup prowadzone są w oparciu o podział na 6 grup i w ich ramach poszczególne klasy pojemnościowe, dzięki czemu szanse zawodników są wyrównane.

W sezonie 2016, w zależności od posiadanego auta, oprócz udziału w ogólnej klasyfikacji możliwe jest też konkurowanie w innych pucharach, w tym: Mercedes Challege, Muscle Car Challenge, Toyota, Fiat Chrysler Automobiles czy też Pucharze Pań. Kobiet zaś jest coraz więcej.

12973496_995930773818294_5535390303507124784_o– Panie idealnie wpasowały się w klimat imprezy i zdecydowanie nie pozostają w tyle. Są tak samo profesjonalne i zdeterminowane w boju jak mężczyźni – podsumowuje jedna z zawodniczek – Iga Dobrzyńska z Green Race Team.

Motointegrator Classicauto Cup to nie tylko rywalizacja sportowa. To przede wszystkim piknik rajdowo-wyścigowy – czyli doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i poznanie ludzi zafascynowanych motoryzacją.

– Muszę przyznać, że największe wrażenie wywarł na mnie klimat tej imprezy. Uczestnicy przejeżdżają z rodzinami czy przyjaciółmi, nierzadko też ze swoimi połówkami by spędzić czas w zgodzie z pasją. Wszystko ma charakter pikniku, na którym można wyjeździć się autem pod okiem profesjonalistów
i przeżyć wspaniały dzień w gronie pozytywnych ludzi na świeżym powietrzu –
dodaje Iga.

Na kolejną rundę zapraszamy już 2 i 3 maja na Tor Kielce.
Do Góry