Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Motorsport Show

MOTO SHOW w Krakowie z kolejnym rekordem frekwencji!

3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji.

Wyjątkowa premiera
Tegoroczna edycja MOTO SHOW w Krakowie rozpoczęła się od mocnego akcentu. W sobotę 21 maja w samo południe zaprezentowano pierwszy polski samochód w pełni wodorowy. Hydrocar Premier to dzieło inżynierów firmy Riot Technologies, pracujących na zlecenie Wojskowej Akademii Technicznej.

Oprócz „Premiera” w EXPO Kraków można było zobaczyć łącznie blisko 200 niezwykłych pojazdów. Wśród nich, w Salonie Samochodów Rodzinnych, Miejskich, SUVów oraz Samochodów klasy Premium znalazły się nowe modele największych marek przemysłu motoryzacyjnego, takich jak: Citroen, Ford, Lexus, Renault, Mazda, Jaguar, BMW, Hyundai, Infiniti, Nissan, Seat, Suzuki, Volkswagen czy Yamaha. Wszystko w jednym miejscu i czasie, co z pewnością ułatwiło zadanie potencjalnym nabywcom.

Bliskie spotkania z Hołkiem
Krzysztofa Hołowczyca nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla kobiet jeden z najprzystojniejszych polskich rajdowców, dla mężczyzn jeden z najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju. Unikalna była zatem okazja spotkania mistrza kierownicy i możliwość rozmowy z popularnym Hołkiem – gościem specjalnym 3. edycji MOTO SHOW w Krakowie. Pytania były przeróżne, ale rajdowiec, podobnie, jak z każdej trudnej sytuacji na drodze, i z nich potrafił wyjść bez szwanku.

Krzysztof Hołowczyc - gość specjalny 3. edycji MOTO SHOW w KrakowieNajlepsze modyfikacje
Po raz 14. odbył się Salon Tuning Show, w którym pasjonaci modyfikacji samochodowych mogli zobaczyć ponad 100 najlepiej stuningowanych samochodów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii. STANCE, STREET, CULT, ROST, G-STYLE, VAG, JDM, ASIAN, SHOW n SHINE i inne. Amatorzy wielkich krążowników zza oceanu w Strefie kultowych wozów amerykańskich podziwiali z kolei auta w stylu Classic, Muscle Car i Hot Rod.

Spośród wszystkich aut, jury wybrało najlepiej stuningowany samochód tegorocznego Tuning Show w Krakowie. Zostało nim BMW F32, za które nagrodę odebrał Łukasz Pająk. Na drugim i trzecim miejscu kolejno znaleźli się Hartmut Kralik ze swoim Audi R8 oraz Paweł Bednarczyk z Lexusem GS F. Ale to nie wszystkie rozstrzygnięcia tegorocznej edycji MOTO SHOW w Krakowie.

Przyszłość motoryzacji
Drugiego dnia imprezy poznaliśmy laureatów konkursu Autokreator – adresowanego do młodych projektantów samochodów. W taki sposób prezentuje się podium:
1 miejsce – Mariusz Nadolny z projektem Tesli R14
2 miejsce – Krzysztof Piłka z projektem Zorro
3 miejsce – Karol Próba z projektem Vision Martel

Zwycięski projekt zostanie wykorzystany w materiałach promujących kolejną edycję Targów MOTO SHOW w Krakowie.

Mistrzowie kierownicy
Odwiedzający MOTO SHOW w Krakowie mieli wyjątkową okazję zobaczyć popisy zawodników jednej z najlepszych lig driftowych na świecie, czyli Drift Masters GP, uzupełnione wyścigami gokartowymi gwiazd motosportu oraz pokazem stuntu i trialu motocyklowego.

Ponadto przez cały czas trwania Targów swoje tematy prezentowały teamy rajdowe i wyścigowe, na czele m.in z takimi zawodnikami jak: Łukasz Kalicki, Piotr Parys, Gosia Rdest, Mariusz Stec, Klaudia Temple oraz Aleks Zawada.

AutoNobilis 2016
To specjalne wyróżnienie organizatorów MOTO SHOW w Krakowie wręczane szczególnym postaciom świata motoryzacji w naszym kraju. Statuetki wręczane po raz pierwszy w historii wydarzenia, otrzymali: Adam Gładysz, Krzysztof Hołowczyc oraz Leszek Kuzaj.

Kolejna, 4. edycja MOTO SHOW w Krakowie odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 r. na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.
Do Góry