Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Motorsport Show

MOTO SHOW w Krakowie z kolejnym rekordem frekwencji!

3. edycja Targów MOTO SHOW w Krakowie udowodniła, że impreza organizowana przez Targi w Krakowie to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne na południu Polski. Najlepszym tego dowodem jest kolejny rekord frekwencji. Przez dwa dni 21 i 22 maja w EXPO Kraków pojawiło się ponad 28 tysięcy miłośników motoryzacji.

Wyjątkowa premiera
Tegoroczna edycja MOTO SHOW w Krakowie rozpoczęła się od mocnego akcentu. W sobotę 21 maja w samo południe zaprezentowano pierwszy polski samochód w pełni wodorowy. Hydrocar Premier to dzieło inżynierów firmy Riot Technologies, pracujących na zlecenie Wojskowej Akademii Technicznej.

Oprócz „Premiera” w EXPO Kraków można było zobaczyć łącznie blisko 200 niezwykłych pojazdów. Wśród nich, w Salonie Samochodów Rodzinnych, Miejskich, SUVów oraz Samochodów klasy Premium znalazły się nowe modele największych marek przemysłu motoryzacyjnego, takich jak: Citroen, Ford, Lexus, Renault, Mazda, Jaguar, BMW, Hyundai, Infiniti, Nissan, Seat, Suzuki, Volkswagen czy Yamaha. Wszystko w jednym miejscu i czasie, co z pewnością ułatwiło zadanie potencjalnym nabywcom.

Bliskie spotkania z Hołkiem
Krzysztofa Hołowczyca nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla kobiet jeden z najprzystojniejszych polskich rajdowców, dla mężczyzn jeden z najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju. Unikalna była zatem okazja spotkania mistrza kierownicy i możliwość rozmowy z popularnym Hołkiem – gościem specjalnym 3. edycji MOTO SHOW w Krakowie. Pytania były przeróżne, ale rajdowiec, podobnie, jak z każdej trudnej sytuacji na drodze, i z nich potrafił wyjść bez szwanku.

Krzysztof Hołowczyc - gość specjalny 3. edycji MOTO SHOW w KrakowieNajlepsze modyfikacje
Po raz 14. odbył się Salon Tuning Show, w którym pasjonaci modyfikacji samochodowych mogli zobaczyć ponad 100 najlepiej stuningowanych samochodów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii. STANCE, STREET, CULT, ROST, G-STYLE, VAG, JDM, ASIAN, SHOW n SHINE i inne. Amatorzy wielkich krążowników zza oceanu w Strefie kultowych wozów amerykańskich podziwiali z kolei auta w stylu Classic, Muscle Car i Hot Rod.

Spośród wszystkich aut, jury wybrało najlepiej stuningowany samochód tegorocznego Tuning Show w Krakowie. Zostało nim BMW F32, za które nagrodę odebrał Łukasz Pająk. Na drugim i trzecim miejscu kolejno znaleźli się Hartmut Kralik ze swoim Audi R8 oraz Paweł Bednarczyk z Lexusem GS F. Ale to nie wszystkie rozstrzygnięcia tegorocznej edycji MOTO SHOW w Krakowie.

Przyszłość motoryzacji
Drugiego dnia imprezy poznaliśmy laureatów konkursu Autokreator – adresowanego do młodych projektantów samochodów. W taki sposób prezentuje się podium:
1 miejsce – Mariusz Nadolny z projektem Tesli R14
2 miejsce – Krzysztof Piłka z projektem Zorro
3 miejsce – Karol Próba z projektem Vision Martel

Zwycięski projekt zostanie wykorzystany w materiałach promujących kolejną edycję Targów MOTO SHOW w Krakowie.

Mistrzowie kierownicy
Odwiedzający MOTO SHOW w Krakowie mieli wyjątkową okazję zobaczyć popisy zawodników jednej z najlepszych lig driftowych na świecie, czyli Drift Masters GP, uzupełnione wyścigami gokartowymi gwiazd motosportu oraz pokazem stuntu i trialu motocyklowego.

Ponadto przez cały czas trwania Targów swoje tematy prezentowały teamy rajdowe i wyścigowe, na czele m.in z takimi zawodnikami jak: Łukasz Kalicki, Piotr Parys, Gosia Rdest, Mariusz Stec, Klaudia Temple oraz Aleks Zawada.

AutoNobilis 2016
To specjalne wyróżnienie organizatorów MOTO SHOW w Krakowie wręczane szczególnym postaciom świata motoryzacji w naszym kraju. Statuetki wręczane po raz pierwszy w historii wydarzenia, otrzymali: Adam Gładysz, Krzysztof Hołowczyc oraz Leszek Kuzaj.

Kolejna, 4. edycja MOTO SHOW w Krakowie odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017 r. na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.
Do Góry