Kategoria: Różne

Mohe przekłada start Megane Maxi

fot. mohe-rallyesport.de

Carsten Mohe, zapowiedział starty w rajdowych mistrzostwach Niemiec za kierownicą Renault Megane Maxi (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). Poinformował jednak, że mimo wcześniejszych planów nie zaliczy pierwszej rundy zmagań, ze względu na awarię samochodu. Posłuszeństwa, wczoraj wieczorem, odmówiła skrzynia biegów. ADAC Saarland-Pfalz Rallye, impreza otwierająca rywalizację w niemieckim czempionacie, odbędzie się już w ten weekend.

Carsten Mohe:

Pomimo niezwykle krótkiego czasu przygotowań byliśmy gotowi do startu w St. Wendel. Cały zespół pracował nieprzerwanie w ciągu ostatnich kilku tygodni, aby odpowiednio wcześnie postawić samochód na koła. Oczywiście, jesteśmy bardzo rozczarowani, że musimy przenieść premierę Renault Megane Maxi na kolejną rundę.

Nasz harmonogram był bardzo ambitny, mimo wszystko Renault rozebrano całkowicie dopiero pod koniec stycznia (…). W związku z tym udało nam się zrobić tak zwany roll-out – czyli pierwszą jazdę próbną gotowym samochodem – tylko w środę wieczorem. Niestety, skończyło się to uszkodzeniem skrzyni biegów. Piątka i szóstka przestały wchodzić. Nie mamy szansy zaradzić temu do rozpoczęcia rajdu Saarland-Pfalz.

Szczególnie przykro mi z powodu widzów, chcielibyśmy zaoferować im wspaniałe show. Cały zespół jest zaskoczony pozytywną reakcją na nasz projekt. Teraz wykorzystamy czas do następnej imprezy na początku maja, w szczególności, aby usprawnić skrzynię biegów. Już czekamy na start.

Kierowca jest aktualnym mistrzem Niemiec w klasie 2WD.  Megane Maxi startował już w latach 1999-2002. Jego pilotem jest obecnie Alexander Hirsch.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry