Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Miksa testuje hybrydową BMW i8

BMW i8 to wg prestiżowego magazynu „Top Gear” najlepszy samochód roku 2014. Już w najbliższy piątek w Bielsku-Białej, na zaproszenie BMW Sikora możliwości tego nowatorskiego modelu przetestuje bielski kierowca rajdowy Grzegorz Miksa. Testy odbędą się w ruchu miejskim, w trasie oraz na krętym, górskim odcinku drogi. 3-cylindrowy, 1,5-litrowy silnik benzynowy z technologią BMW TwinPower Turbo w połączeniu z elektrycznym silnikiem zapewniają oszałamiające osiągi BMW i8.

– Cieszę się, że będę miał możliwość poznania i przetestowania samochodu wyprzedzającego swoją epokę pod kątem innowacyjnych rozwiązań. Oczywiście podzielę się wrażeniami z jazdy i chętnie porównam spalanie mojej rajdówki do BMW – komentuje Grzegorz Miksa, zdobywca tytułu Vice Mistrza Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska 2014 w klasie Gość.

Rajdowy test BMWi8 będzie świetną okazją do sprawdzenia napędu hybrydowego. Grzegorz Miksa zwraca uwagę także na aspekt ekologiczny motor sportu – zmniejszanie pojemności silników i pojawianie się jednostek 3 cylindrowych z turbodoładowaniem. Takie działania potwierdza strategia marki BMW i jej filozofia EfficientDynamics. Relacja z jazdy testowej Grzegorza Miksy BMW i8 już wkrótce!

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry