Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Miksa testuje hybrydową BMW i8

BMW i8 to wg prestiżowego magazynu „Top Gear” najlepszy samochód roku 2014. Już w najbliższy piątek w Bielsku-Białej, na zaproszenie BMW Sikora możliwości tego nowatorskiego modelu przetestuje bielski kierowca rajdowy Grzegorz Miksa. Testy odbędą się w ruchu miejskim, w trasie oraz na krętym, górskim odcinku drogi. 3-cylindrowy, 1,5-litrowy silnik benzynowy z technologią BMW TwinPower Turbo w połączeniu z elektrycznym silnikiem zapewniają oszałamiające osiągi BMW i8.

– Cieszę się, że będę miał możliwość poznania i przetestowania samochodu wyprzedzającego swoją epokę pod kątem innowacyjnych rozwiązań. Oczywiście podzielę się wrażeniami z jazdy i chętnie porównam spalanie mojej rajdówki do BMW – komentuje Grzegorz Miksa, zdobywca tytułu Vice Mistrza Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska 2014 w klasie Gość.

Rajdowy test BMWi8 będzie świetną okazją do sprawdzenia napędu hybrydowego. Grzegorz Miksa zwraca uwagę także na aspekt ekologiczny motor sportu – zmniejszanie pojemności silników i pojawianie się jednostek 3 cylindrowych z turbodoładowaniem. Takie działania potwierdza strategia marki BMW i jej filozofia EfficientDynamics. Relacja z jazdy testowej Grzegorza Miksy BMW i8 już wkrótce!

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry