RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Mikkelsen wygrywa ostatni sobotni oes

Andreas Mikkelsen wygrał ostatni piątkowy oes Rajdu Argentyny zostawiając za swoimi plecami Jari-Matti Latvalę (+2,9) oraz Krisa Meeke’a (+6,9). Za czołową trójką sklasyfikowano Thierry Neuville’a (+10,2) i Madsa Ostberga (+12,9).

Na cztery kilometry od startu swojego Hyundaia zatrzymał Dani sordo, który nie zdołał dotrzeć do mety odcinka. Problemy miał również Sebastien Ogier. Francuz zatrzymał się na odcinku po awarii wspomagania kierownicy, by ostatecznie ukończyć oes ze stratą blisko czterech minut.

Od startu było bardzo dobrze. To był dobry przejazd. Walczyłem trochę, by znaleźć przyczepność w tym samochodzie – mówił Mikkelsen.

Muszę utrzymywać presję. Jestem bardzo zadowolony z samochodu i ustawień. Pierwszy raz w tym rajdzie mam zaufanie. Podium jest naszym celem i zobaczymy, co uda się zrobić – zapowiadał Latvala.

Miałem bardzo dobry przejazd i kurz w samochodzie. Udało nam się dotrzeć bez żadnych problemów. Ten rajd jest niezwykle ciekawy – komentował Neuville.

Było nieco spokojniej. Byłem ostrożny i chciałem być pewny, że moje notatki pracują. Jestem zadowolony z przejazdu i mam inne opony niż Latvala
– donosił Ostberg.

W klasyfikacji generalnej Kris Meeke wyprzedza Madsa Ostberga (+38,5) i Jari-Matti Latvalę (+1:03,6). Czwarty jest Evans (+2:24,5), a piąty Thierry Neuville (+4:51,0).
Do Góry