Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Mikkelsen wyciąga wnioski z trudnego sezonu przed Monte Carlo 2019

Andreas Mikkelsen nawiązał współpracę z Hyundaiem po wycofaniu się Volkswagena z Rajdowych Mistrzostw Świata. Norweg miał pomóc Thierremu Neuvillowi w zdobyciu tytułu, jednak nie wywiązał się z tego zadania. Mimo tego zespół dotrzymał postanowień zapisanych w kontrakcie i kontynuuje współpracę z Andreasem Mikkelsenem w następnym sezonie.

W chwili ogłoszenia oficjalnego komunikatu, w którym świat motorsportu dowiedział się o dołączeniu Sebastiana Loeba do Hyundaia w sezonie 2019, nie do końca znaliśmy sytuację Andreasa Mikkelsena. Oczywiście prawdopodobne było wywiązanie się z zapisów kontraktu, który został podpisany na dwa najbliższe lata, jednak nic nie było oficjalnie pewne. Dzisiaj już wiemy, że Hyundai dotrzymał słowa, spotkamy Norwega na wszystkich odcinkach specjalnych WRC w 2019 roku.

„To był trudny rok dla Andreasa, oczywiście nie było tego, czego oczekiwał oraz czego my spodziewaliśmy się. Odbyliśmy kilka rozmów po ostatniej rundzie mistrzostw świata i będziemy pracować wspólnie nad lepszymi rozwiązaniami. Zobaczymy w Monte Carlo, czy jest jakiś rezultat” – powiedział Alain Penasse, menadżer zespołu

„Bardzo ważne jest dla mnie odzyskanie formy. Współpracuję z zespołem w przyszłym sezonie, dlatego chcę wyjść z tej niekorzystnej sytuacji.  Podczas każdego rajdu mieliśmy problemy, które starałem się nadrobić w czasie następnego występu. Myślę, że potrzebuję tylko jednego dobrego występu, żeby odzyskać spokój. Być może za dużo myślę o jeździe.” – podsumował Andreas Mikkelsen.
Do Góry