Kategoria: WRC

Mikkelsen i Tidemand powalczą o zwycięstwo w WRC 2

Dwudziestu zawodników będzie walczyło o zwycięstwo w Rajdzie Portugalii w kategorii WRC 2. – Naszym celem jest umocnienie się na prowadzeniu w WRC 2 jako zespół – mówi szef Michał Hrabánek.

Andreas Mikkelsen ma dobre wspomnienia z Rajdu Portugalii. W 2015 roku był trzeci, w 2016 drugi w klasyfikacji generalnej jadąc za kierownicą Polo WRC, zaś Pontus Tidemand wygrał kategorię WRC 2 dla Skody w zeszłym roku. Teraz kierowcy będą ze sobą rywalizować. Ze względu na nowe przepisy w 2017 roku Rajd Portugalii jest pierwszą z trzech eliminacji, w których zespoły będą ze sobą rywalizować, aby zdobywać punkty dla całego zespołu w klasyfikacji Mistrzostw Świata. Sześć samochodów Skoda Fabia R5 jest zgłoszonych do zdobywania punktów w WRC 2, trzy kolejne będą rywalizować w klasie RC2.

Jestem szczęśliwy, że Skoda oferuje takie możliwości i że Fabia jedzie ze mną już po raz trzeci w tym roku. Teraz czeka mnie mój pierwszy rajd tym samochodem na nawierzchni szutrowej. Będę miał z pewnością mocnych konkurentów – mówi Andreas Mikkelsen.

Pontus Tidemand, który wygrał na lodzie i śniegu w Szwecji oraz na szutrze w Meksyku i Argentynie, ma prosty cel. – Chcę zdobyć jak najwięcej punktów, aby zwiększyć swoją przewagę jako lider WRC 2 – mówi szwedzki kierowca.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry