Kategoria: WRC

Mikkelsen dołącza do Hyundai Motorsport

Andreas Mikkelsen przechodzi z Citroena do Hyundai Motorsport, poinformował koreański zespół. Norweg dołączy do Neuville’a i Sordy na Rajd Hiszpanii, pojedzie także Walię i Australię.

To jaki skład będzie podczas kolejnych rund mistrzostw (Neuville, Sordo, Paddon czy Mikkelsen) ogłaszane będzie przed każdym z rajdów. Hyundai Motorsport stracił w ostatnim czasie sporo punktów w klasyfikacji producentów, dlatego podjęte zostały kroki w celu zmniejszenia różnicy.

– Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ale czuliśmy, że to ważne, aby wrócić do walki o mistrzostwo – mówi Michel Nandan, szef zespołu. – Rozmowy z Andreasem trwały jeszcze w momencie gdy nie miał czym jeździć, ale nie mieliśmy nic do zaoferowania, nasz skład był ustalony. Jednak gdy straciliśmy grunt pod nogami, zdecydowaliśmy się ponownie ocenić sytuację. Mieliśmy otwartą rozmowę ze wszystkimi trzema załogami i poinformowaliśmy je o decyzji i dokonaniu zmiany. Skład na Hiszpanię został ustalony, ale potwierdzimy w odpowiednim czasie załogi na Walię i Australię. Na razie witamy jednak Andreasa i Andersa w Hyundai Motorsport i czekamy na powrót naszych mistrzostw na odpowiednie tory.

– Jestem zachwycony z możliwości dołączenia do zespołu Hyundai Motorsport i tego, że pojadę w najbliższych trzech rajdach – dodaje Andreas Mikkelsen. – To świetny team z bardzo utalentowanymi ludźmi, a Hyundai i20 Coupe WRC okazał się samochodem, który zwycięża na każdej nawierzchni. W tym roku miałem okazję testować na szutrze. Miałem naprawdę pozytywne odczucia, więc jestem pewien, że będzie podobnie na trzech ostatnich rajdach sezonu. Moim celem jest zrobienie wszystkiego, aby pomóc zespołowi w mistrzostwach producentów. Wierzę w nich i w samochód, więc jestem bardzo podekscytowany. Anders i ja jesteśmy przygotowani i mamy nadzieję, że to początek czegoś długoterminowego.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry