Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Międzynarodowy Rajd Mikołowski: Ingram na liście!

To już pewne, że w tym roku Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska będą międzynarodowe. Na 4 Rajd Mikołowski zgłosiły się już bowiem 4 załogi zagraniczne! Możemy zdradzić, że 3 to nasi południowi sąsiedzi z Czech, którzy z licencjami odpowiadającymi naszej licencji RN będą rywalizowało w klasyfikacji generalnej. Natomiast pierwsza załoga przyjeżdża do nas z Wielkiej Brytanii. Będzie to wschodząca gwiazda brytyjskich rajdów Chris Ingram w Peugeocie 208 R2. Zapytaliśmy Chrisa co skłoniło go do startu w naszym rajdzie. Oto co nam odpowiedział:

– Do startu w Rajdzie Mikołowskim namówił mnie Aleks Zawada, z którym dobrze się znam i z którym będę rywalizował w ten weekend podczas Rajdu Irlandii. Wprawdzie Rajd Mikołowski jest to rajd okręgowy i nie ma zbyt wielu kilometrów, ale też nie trwa długo więc idealnie wpasowuje się w mój napięty kalendarz. Mogę zdradzić, że jeden z naszych partnerów działa w Polsce i prowadzimy obecnie rozmowy na temat kilku startów w waszym kraju Peugeotem 208 R2. Dlatego ważne jest dla mnie, aby poznać charakterystykę polskich tras. Poza tym lubię jeździć rajdówka i każdy kilometr w niej to dla mnie przyjemność.

Rajd Mikołowski stanowi pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i rozegrany zostanie pomiędzy 18 i 19. kwietnia.

PS… pamiętacie, że dzisiaj Prima Aprilis? 🙂
Do Góry