Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

Michał Wiśniewski wystąpi w Rajdzie Festiwalowym

Niespełna półtora miesiąca pozostało do 46 edycji słynnego Rajdu Festiwalowego, który w tym roku odbędzie się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w dniach 13-14 czerwca. Jak przystało na festiwalowe ściganie wśród uczestników nie zabraknie gwiazd piosenki.

Po informacji o starcie Andrzeja Dąbrowskiego, organizator Automobilklub Opolski, otrzymał potwierdzenie od Michała Wiśniewskiego, wokalisty IchTroje, tak więc stawka artystów, którzy pojawią się w Opolu i wystartują w imprezie ciągle się powiększa.

– Cieszę się, że Michał Wiśniewski zapowiedział swój występ w 46 Rajdzie Festiwalowym – mówi Bożena Kobyłkiewicz, dyrektor rajdu. – To piosenkarz, który jest mocno związany z motorsportem. Występował w rajdach terenowych, pojawiał się wielokrotnie podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem mamy zaszczyt gościć go w Opolu.

Impreza, która rusza 13 czerwca rozpocznie się od oficjalnego startu z opolskiego rynku, gdzie na rampie startowej zaprezentuje się 100 załóg, ponieważ taką pojemność trasy zaplanował na ten rok organizator z Automobilklubu Opolskiego. Głównym starterem, który z flagą Opola wypuści na trasę zawodników będzie Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, który objął patronat nad rajdem.

– Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski to nie jedyne gwiazdy jakie pojawią się podczas 46 Rajdu Festiwalowego – mówi Tomasz Szatkowski, z działu marketingu Automobilklubu Opolskiego. – Już niebawem odsłonimy kolejne nazwiska tym razem gwiazd motorsportu, jakie pojawią się na ulicach Opola. Z pewnością kibice, zarówno ci starsi jak i młodsi będą usatysfakcjonowani, bo zawodnicy jakich zaprosiliśmy to ścisła elita świata rajdowego w Polsce.

Sobota to również emocje związane z Prologiem, który rozegrany zostanie w historycznej dla rajdu lokalizacji „Na Wałach” Kanału Ulgi w Opolu, gdzie w latach 90 odbywał się odcinek, na którym pojawiało się tysiące Opolan.

Zmagania na 12 odcinkach to plan na niedzielę 14 czerwca. Podczas drugiego dnia rajdu, kierowcy pojawią się w Polskiej Nowej Wsi, Szydłowie oraz Dobrzeniu Wielkim, a strefa serwisowa zaplanowana została pod DomExpo w Opolu na ulicy Kępskiej. Na zakończenie imprezy kierowcy po raz kolejny pojawią się na Rynku, na oficjalną ceremonię zakończenia rajdu.

Już na początku maja opublikowany zostanie Regulamin Uzupełniający rajdu i otwarta zostanie lista zgłoszeń. – Tegoroczny Rajd Festiwalowy jest imprezą otwartą dla kierowców amatorów z całej Polski. Liczymy na 100 załóg które pojawią się i wystartują podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – kończy Bożena Kobyłkiewicz.

Informacje dotyczące rajdu można uzyskać w Automobilklubie Opolskim pod numerem tel. 77 47 45 919 oraz mailowo: autoopol@onet.pl.
Do Góry