Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Michał Kościuszko o Kubicy: myślałem, że jest geniuszem, ale zmieniłem pogląd

Michał Kościuszko, pochodzący z Krakowa syn byłego zawodnika, Jana Kościuszko, a zarazem m.in. Wicemistrz klasyfikacji JWRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2009 wypowiedział się na temat wypadku Roberta Kubicy. Pauzujący po kontuzji kręgosłupa na ubiegłorocznym Rajdzie Niemiec Kościuszko sceptycznie podchodzi do umiejętności jedynego Polaka w Formule 1, o czym powiedział w wywiadzie dla TVN24.

– Zawsze uważałem, że Robert jest kierowcą genialnym, ale muszę powiedzieć, że wydarzenia z ostatnich miesięcy trochę zweryfikowały mój pogląd na tę sytuację, dlatego, bo kierowca genialny potrafi bardzo dobrze jeździć i pokazuje swój potencjał robiąc niesamowite czasy, ale również wykazuje się taką odpowiedzialnością, że tak powiem, globalną. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o realizowanie swoich celów ale o realizowanie celów zespołu, bo pamiętajmy o tym, że jednak rajdy samochodowe to jest sport zespołowy – mówił Kościuszko.

Nieco odmiennego zdania jest Mistrz Europy z roku 1997, legenda polskiego motorsportu, aktualnie startująca w rajdach cross country – Krzysztof Hołowczyc. Odpowiadał on na pytania dziennikarzy TVP Sport.

– To zjawisko, które nas wszystkich niepokoi. Fantastyczny wynik się zbliżał, ale ja myślę, że nie decydujmy za Roberta jak się należy przygotowywać, czy dochodzić do samego szczytu. […] jak sam Robert mówi: on przyjechał się tu uczyć, czas na walkę o punkty przyjdzie jeszcze. Mam nadzieję, że wytrzymają to sponsorzy, mam nadzieję, że ci wszyscy, którzy kibicują Robertowi też to wytrzymają, bo te głosy z zewnątrz, wszystkie, różne, które tak łatwo oceniają Roberta, według mnie są trochę niesprawiedliwe. Ale z drugiej strony trzeba rozumieć kibiców, bo wszyscy chcą wyniku, wszyscy chcą Roberta na podium. […] Myślę, że Robert jest tym kierowcą, którego nie interesuje czwarte miejsce ani trzecie miejsce. On chciałby wygrywać i wierzę w to, że ten czas nadejdzie. Naprawdę wierzę w to – mówił Hołowczyc. Pełny wywiad znajdziecie tutaj.

fot. Łukasz Kufner

fot. Łukasz Kufner

A Wy co myślicie o tym i o powyższych wypowiedziach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry