Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Michał Kościuszko o Kubicy: myślałem, że jest geniuszem, ale zmieniłem pogląd

Michał Kościuszko, pochodzący z Krakowa syn byłego zawodnika, Jana Kościuszko, a zarazem m.in. Wicemistrz klasyfikacji JWRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2009 wypowiedział się na temat wypadku Roberta Kubicy. Pauzujący po kontuzji kręgosłupa na ubiegłorocznym Rajdzie Niemiec Kościuszko sceptycznie podchodzi do umiejętności jedynego Polaka w Formule 1, o czym powiedział w wywiadzie dla TVN24.

– Zawsze uważałem, że Robert jest kierowcą genialnym, ale muszę powiedzieć, że wydarzenia z ostatnich miesięcy trochę zweryfikowały mój pogląd na tę sytuację, dlatego, bo kierowca genialny potrafi bardzo dobrze jeździć i pokazuje swój potencjał robiąc niesamowite czasy, ale również wykazuje się taką odpowiedzialnością, że tak powiem, globalną. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o realizowanie swoich celów ale o realizowanie celów zespołu, bo pamiętajmy o tym, że jednak rajdy samochodowe to jest sport zespołowy – mówił Kościuszko.

Nieco odmiennego zdania jest Mistrz Europy z roku 1997, legenda polskiego motorsportu, aktualnie startująca w rajdach cross country – Krzysztof Hołowczyc. Odpowiadał on na pytania dziennikarzy TVP Sport.

– To zjawisko, które nas wszystkich niepokoi. Fantastyczny wynik się zbliżał, ale ja myślę, że nie decydujmy za Roberta jak się należy przygotowywać, czy dochodzić do samego szczytu. […] jak sam Robert mówi: on przyjechał się tu uczyć, czas na walkę o punkty przyjdzie jeszcze. Mam nadzieję, że wytrzymają to sponsorzy, mam nadzieję, że ci wszyscy, którzy kibicują Robertowi też to wytrzymają, bo te głosy z zewnątrz, wszystkie, różne, które tak łatwo oceniają Roberta, według mnie są trochę niesprawiedliwe. Ale z drugiej strony trzeba rozumieć kibiców, bo wszyscy chcą wyniku, wszyscy chcą Roberta na podium. […] Myślę, że Robert jest tym kierowcą, którego nie interesuje czwarte miejsce ani trzecie miejsce. On chciałby wygrywać i wierzę w to, że ten czas nadejdzie. Naprawdę wierzę w to – mówił Hołowczyc. Pełny wywiad znajdziecie tutaj.

fot. Łukasz Kufner

fot. Łukasz Kufner

A Wy co myślicie o tym i o powyższych wypowiedziach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry