Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Michael Nadan traci stanowisko, nowym szefem Hyundai Motorsport Andrea Adamo

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata w Hyundai Motorsport nastąpiła zmiana na stanowisku szefa zespołu. Związany od 2013 roku z koncernem Michael Nadan ustąpił. Nowym dyrektorem jest Andrea Adamo.

Michael Nadan współpracował z koreańskim koncernem od 2013 roku, jako jeden z inicjatorów powrotu Hyundaia do Rajdowych Mistrzostw Świata. Zarządzanie zespołem, które polegało przede wszystkim na rozwijaniu samochodu i strategii nie przyniosło oczekiwanych efektów. Prawdopodobną przyczyną ustąpienia Nadana jest kolejny sezon (2018) bez tytułu mistrzowskiego. Pod koniec ubiegłego roku doszło do spotkania na wysokim szczeblu w koreańskim zespole, na którym prawdopodobnie zapadła decyzja o zmianie lidera Hyundai Motorsport. Nowym szefem został Andrea Adamo.

Hyundai od 2019 roku ewidentnie stawia na rozwój i wyznając zasadę „wszystkie ręce na pokład” zamierza zdobyć tytuł mistrzowski przynajmniej w klasyfikacji producentów. Zaangażowanie Sebastiana Loeba, który swoim doświadczeniem może wnieść sporo  do samochodu oraz utrzymanie kontraktów dla Neuville’a, Sordo i Mikkelsena wskazuje, że zespół z Alzenau postanowił stworzyć „dream team”. Pytanie, czy pożegnamy się z Hyundaiem w 2020 roku, jeśli ten sezon będzie przegrany?

 
Do Góry