Kategoria: RO, KJS

MG Rally Group podsumowuje swój start w Rajdzie Barbórka Cieszyńska

25 listopada w Super KJS, rajdzie towarzyszącym 43. Rajdzie Barbórka Cieszyńska, która była ostatnim rajdem w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, wystartował zespół naszego redakcyjnego kolegi, Mariusza Marka. Team MG Rally Group przygotowywał się do tego rajdu od dłuższego czasu.

W dniu poprzedzającym rajd, odbyło się zapoznanie z trasą, odbiór administracyjny oraz badanie kontrolne. Po wszystkich formalnościach przyszedł czas na prawdziwe zmagania. Organizator, a więc Automobilklub Cieszyński, przygotował dla zawodników dwa odcinki specjalne, które pokonywane były trzykrotnie.

W rajdzie wystartowało łącznie 100 załóg, z czego 30 stanowiły załogi SKJS. Trasy pokonywane przez zawodników bez licencji były skrócone o połowę, ale to wystarczyło, aby zrozumieć, czemu ten rajd jest tak wyjątkowy. Nie bez powodu jest to jeden z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejszy rajd w całym sezonie rajdów samochodowych.

Już na samym początku, na pierwszym odcinku specjalnym w Hażlach, w trakcie pokonywania drugiego zakrętu załoga zauważyła ślady opóźnionego hamowania i wycieczki w pole. – Zaledwie kawałek dalej, na partii mocno zabrudzonej, nasza rajdówka postanowiła pojechać po swojemu i zaatakować przydrożną skarpę. Kilometr dalej minęliśmy pierwszą załogę, która swoją wycieczką do rowu zakończyła swoją przygodę z rajdem przed czasem. Po tych trzech momentach wiedzieliśmy, że nie tylko będziemy walczyć z innymi załogami, ale również z trudnymi i zdradliwymi warunkami na odcinkach.

Niestety pierwszy przejazd drugiego odcinka specjalnego został odwołany z powodu jednego z wielu wypadków w rajdzie. Na szczęście mimo wielu „dzwonów” na trasie, był to jedyny odwołany przejazd.

Z każdym pokonywanym odcinkiem rosła pewność siebie teamu MG Rally Group, co zaowocowało lepszymi czasami przejazdu. Przykładowo czasy z pierwszej pętli z odcinka Hażlach w stosunku do trzeciej pętli różniły się nawet o 11 sekund. Finalnie zespół z Rybnika zakończył rajd na pierwszym miejscu w naszej klasie (Gość) oraz 15. w klasyfikacji generalnej.

Całość zakończyła uroczysta ceremonia mety na rynku w Cieszynie oraz wręczenie pucharów dla najlepszych załóg przez władze miasta Cieszyn, wójta gminy Hażlach oraz głównego sponsora imprezy.

Za obdarzenie zaufaniem MG Rally Group dziękuje firmom BAUREN oraz JUŻJADE.PL.

komentarzy
Do Góry