Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Melegari umożliwia start Basso

fot. FIA ERC

Zelindo Melegari nie wystartuje w swojej domowej rundzie ERC – Rally di Roma Capitale. Włoch oddał swoje miejsce innemu włoskiemu kierowcy – Giandomenico Basso.

Basso był mistrzem Europy w 2006 i 2009 roku. Jest on także częścią Movisport – firmy, którą prowadzi Melegari. Zawodnik nie miał jednak środków na start w Rajdzie Rzymu. Melegari odwołał więc własne plany, umożliwiając udział Basso. Kierowca zasiądzie za sterami Fabii R5.

Zelindo Melegari, dla redakcji portalu fiaerc:

To była trudna decyzja, aby nie brać udziału w mojej domowej rundzie ERC po starcie w czterech pierwszych rajdach w tym sezonie. Jestem też bardzo smutny, ale z powodu potrzeby postawienia interesów Movisport na pierwszym miejscu, musiałem odłożyć na bok swój występ, aby dać Giandomenico najlepszą możliwą szansę nie tylko wzięcia udziału w rajdzie, ale także wygrania. To dobra decyzja dla Movisport i dobra decyzja dla Giandomenico. Podziękowania powinni otrzymać Team Metior [zespół obsługujący auto – przyp. red.] i Moira Lucca [pilot] za ich wsparcie. Naprawdę cieszę się, że poprzedni mistrz Europy powrócił na pole bitwy ERC.

Giandomenico Basso:

Jestem bardzo wdzięczny Zelindo i wszystkim w Movisport, Team Metior i mojemu nowemu pilotowi Moirze za umożliwienie mi tej okazji. Jako były mistrz Europy cieszę się, że ponownie startuję w ERC na bardzo prestiżowym i wymagającym rajdzie. Wiem, że konkurencja będzie silna, ale mam nadzieję, że moje doświadczenie i determinacja, by odnieść sukces, dadzą szansę na walkę o zwycięstwo.

Rajd Rzymu będzie trwał w dniach 20-22 lipca.
Do Góry