Kategoria: WRC

Meeke przeciwny decyzji Citroëna

Kris Meeke w sezonie 2018 zaliczy pełen sezon za kierownicą Citroëna C3 WRC. Drugim kierowcą francuskiego zespołu będzie Craig Breen, który na trzy rundy odda swoje auto Sebastienowi Loebowi. Meeke cieszy się, że 9-krotny mistrz świata wraca do rajdów, jednak w wywiadzie udzielonym redakcji motorsport-news przyznał, że jest przeciwny temu, by działo się to kosztem Breena.

Kris Meeke:

Jestem naprawdę szczęśliwy, że Sebastien wraca. Odważę się powiedzieć, że nie jest on do końca aktualnym kierowcą, ponieważ od jego ostatniego sezonu w rajdach minęło pięć lat, ale to wciąż 9-krotny mistrz świata i nie ma lepszego przedstawiciela tego sportu. To kierowca najwyższej klasy i byłoby fantastycznie zobaczyć go z powrotem w pełnym sezonie.

Uważam jednak, że pozbawianie Craiga startu w tych trzech rajdach jest niewłaściwe. To nie jest moja decyzja, ale uważam, że w zeszłym roku zrobił wystarczająco wiele, by zasłużyć na pełny sezon startów.

Wiem doskonale, jak wiele daje kierowcy przejechanie całego sezonu. To nie jest w porządku, że kierowca, który buduje swoje doświadczenie, musi opuścić trzy rajdy.

Tymczasem sam Craig Breen stara się nie patrzeć na tę sytuację negatywnie:

Jestem zachwycony, że mogę zostać w zespole na kolejny rok. Chcę zrobić wszystko, by móc wygrać w takich imprezach, jak Rajd Finlandii czy Wielkiej Brytanii, gdzie mam już doświadczenie.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry