Kategoria: WRC

Meeke: to pozwala nam czuć się pewniej

Kris Meeke i Paul Nagle odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie (po Rajdzie Meksyku), piąte w swojej karierze w WRC i dziewięćdziesiąte ósme dla Citroëna w historii startów tego zespołu w mistrzostwach świata. Dobry wynik zanotowali Stéphane Lefebvre i Gabin Moreau, którzy zajęli szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Khalid Al-Qassimi i Chris Patterson dojechali do mety na siedemnastym miejscu.

Yves Matton, szef zespołu Citroën Racing:

Wszyscy bardzo się cieszą z tego wyniku, niezależnie, czy są częścią zespołu operacyjnego w Hiszpanii czy też fabrycznego w Wersalu. Przez kilka ostatnich miesięcy włożyliśmy mnóstwo wysiłku, aby zwiększyć potencjał Citroëna C3 WRC i dać zespołowi narzędzie do osiągania dobrych wyników. W ten weekend Kris Meeke i Paul Nagle byli bardzo szybcy na szutrze, zanim przejęli dominację na asfalcie. To zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne i cenne dlatego, iż jest zwieńczeniem prac i założeń, jakie mieliśmy na końcówkę tego sezonu. Gratulacje należą się również dla naszego duetu Stéphane i Gabin, którzy zajęli dobrą pozycję w tym rajdzie, a poza tym pomogli zespołowi zdobyć większą ilość punktów.

Kris Meeke:

Zwycięstwo kończy ten świetny dla nas weekend. Od Rajdu Meksyku mieliśmy, nie ma co ukrywać, trudne momenty, ale udało się nam podnieść dzięki ciężkiej pracy. Wiedzieliśmy, że ten samochód jest świetny na asfalcie i mam nadzieję, że udowodniliśmy to w tym rajdzie. To zwycięstwo obrazuje jakość pracy, jaką wykonaliśmy do tej pory. To pozwala nam czuć się pewniej w dalszej części sezonu.

Stéphane Lefebvre:

Staraliśmy się atakować, udało nam się uzyskać dobre czasy na pierwszej pętli i wygrywaliśmy z Madsem Østbergiem. Potem niestety było zdecydowanie trudniej. Dopadła nas awaria hydrauliki, później awaria interkomu. Biorąc pod uwagę te sytuacje, musieliśmy bronić naszej pozycji. Szósta pozycja jest całkiem dobra, zwłaszcza że nie mam zbyt dużego doświadczenia startując tutaj. Ten wynik ma dla mnie większe znaczenie, niż piąte miejsce w Rajdzie Polski. Krok po kroku, zbieram doświadczenie, poprawiam swoje wyniki i mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł to potwierdzić. Wielkie gratulacje dla Krisa i Paula za fantastyczny wynik, to podnosi morale całego naszego zespołu.

Khalid Al Qassimi:

To był dobry rajd. Z każdym kilometrem jechało mi się coraz lepiej, czułem to. Jestem bardzo zadowolony z postępów prac zespołu nad Citroenem C3 WRC, ale jeszcze bardziej cieszę się z wygranej Krisa i Paula. To był dla nich fantastyczny weekend. To dla nas podniosły moment, czuję się dumny, że Abu Dhabi wspiera takie inicjatywy.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry