Kategoria: WRC

Meeke: potrzebne są zmiany

Kris Meeke, czwarty kierowca w Rajdzie Monte Carlo i zwycięzca Power Stage’a, w wywiadzie dla redakcji portalu motorsport.com podkreślił, że zespół potrzebuje zmian, aby mógł ponownie zdobywać najwyższe laury. Brytyjczyk stwierdził również, że jego tempo nie było satysfakcjonujące.

Kris Meeke:

To było nieprawdopodobne rozpoczęcie sezonu. Jesteśmy blisko drugiej pozycji w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata, a do Szwecji jedziemy jako czwarta załoga. Jednak taki wynik bez dobrego tempa można osiągnąć tylko w Monte Carlo. Byliśmy prawdopodobnie najwolniejszym autem w stawce, nie licząc Bryana, którego bardzo szanuję i dla którego był to pierwszy start takim samochodem. To był bolesny weekend, musimy wprowadzić wiele zmian, jeśli kiedykolwiek chcemy wygrać ten rajd. Cieszę się z siedemnastu punktów, które udało nam się zdobyć, jednak gryzie mnie fakt, że mogliśmy zająć wyższą pozycję. Musieliśmy być rozważni – to jest nudne, jednak czasami się sprawdza.

Zespołowy kolega Brytyjczyka, Craig Breen, również zmagał się z problemami, narzekając między innymi na hamulce. Optymistycznie na całą sytuację patrzy nowy szef zespołu.

 Pierre Budar:

Zdobyliśmy trochę punktów, a czwarta pozycja to całkiem przyzwoity wynik w wykonaniu Krisa. Nie spodziewaliśmy się, że stracimy szansę na dobry wynik już na pierwszych dwóch odcinkach specjalnych, jednak cieszę się, że odrobiliśmy to ostatniego dnia rywalizacji. Poprawiliśmy ustawienia C3 na śniegu i mokrym asfalcie, jednak Kris o wiele lepiej czuł się na suchej nawierzchni.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry