Kategoria: WRC

Meeke poprowadzi Citroëna Xsarę WRC w Rallylegend

Po raz piętnasty odbędzie się słynny Rallylegend – w tym roku w dniach 19-22 października w Republice San Marino. Na starcie pojawi się aż 140 legendarnych samochodów. Tegoroczne wydarzenie jest poświęcone pamięci Colina McRae. Mistrz świata z 1995 roku odegrał ważną rolę w zespole Citroëna, a także w karierze obecnego kierowcy tego zespołu, Krisa Meeke’a. W Rallylegend Brytyjczyk będzie miał okazję uczcić pamięć swojego mentora, startując jego Xsarą WRC. Jego kolega, Derek Brannigan, będzie go wspierał jako pilot. Start Citroënem C4 WRC zapowiedział także Sébastien Loeb.

Kris Meeke:

Byłem jego wielkim fanem, kiedy byłem młody. Kiedy miałem szesnaście lat, pojechałem go zobaczyć na Rajd Katalonii. Zaczynałem wtedy pracę jako inżynier w M-Sporcie w biurze projektowym. Ale chciałem być zawsze kierowcą, i spełniły się moje marzenia, kiedy jako młody człowiek wygrałem pierwsze zawody. Mój pierwszy sezon nie należał do najlepszych, ale Colin obserwował mnie i potem wziął pod swoje skrzydła. Pomógł mi poprawiać błędy, abym mógł wystartować w zmaganiach Junior WRC. Nawet teraz, śmiem twierdzić, że jest dla mnie osobą, wobec której mam największy dług wdzięczności.

Poza emocjonalną sferą, to jest prawdziwa radość prowadzić to auto. Pomimo tego, że było wyprodukowane w 2003 roku, ciągle jest niesamowite i szybkie. Poza tym, moim celem będzie zrobienie prawdziwego show dla wszystkich fanów, którzy przyjdą tu uczcić pamięć Colina.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry