Kategoria: ERC

Marijan Griebel chcę walczyć o tytuł mistrza ERC tak jak Armin Kremer

Młody niemiecki kierowca Marijan Griebel jest triumfatorem cyklu Junior ERC U28 z 2018 roku. W tym sezonie kontynuuje współpracę z Baumschlager Rally and Racing i za kierownicą Volkswagena Polo GTI R5 zamierza walczyć o tytuł mistrza Europy. 

Marijan Griebel chcę swoim osiągnięciem nawiązać do sukcesu Armina Kremera z 2001 roku, który zdobył tytuł mistrza na europejskich trasach. Niemiec jest bardzo zmotywowany i razem ze sponsorami przygotował odpowiedni pakiet możliwości, aby móc ten cel zrealizować – „po bardzo udanym roku w Niemczech nie mogę doczekać się powrotu na międzynarodowe odcinki specjalne. Wspólnie z naszymi partnerami udało nam się stworzyć pakiet najwyższej jakości i jestem z tego dumny. Rajdowe Mistrzostwa Europy to świetna seria zawodów z wymagającymi imprezami i silną konkurencją. Chcę walczyć o tytuł mistrza Europy. Wiem, że to nie będzie łatwe, ale mamy najlepsze warunki i musimy wykorzystać tę okazję.” – podsumował Marijan Griebel

Pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Europy już 21-23 marca – Rajd Azorów. Do klasyfikacji generalnej sezonu branych pod uwagę jest sześć występów.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry