Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Marczyk planuje start w Rajdzie Prešov

Mikołaj Marczyk w sezonie 2018 ze wsparciem zespołu Škoda Polska Motorsport powalczy na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 22-letni kierowca z Łodzi w drugim roku startów w krajowym czempionacie wsiądzie do rajdówki topowej klasy – Škody Fabii R5, obsługiwanej przez słowacki zespół MM Rally Team. Na prawym fotelu w samochodzie mistrza Polski sezonu 2017 w klasie Open N zasiądzie ponownie Szymon Gospodarczyk. Dzięki pomocy i zaufaniu firmy Škoda Polska, Miko będzie mógł stawiać kolejne kroki w swojej rajdowej karierze z pomocą doświadczonego sztabu specjalistów.

Jak sam podkreśla, angaż w tak poważny projekt to ogromne wyzwanie, a także szansa, którą będzie chciał jak najlepiej wykorzystać.

Miko Marczyk:

Dzięki angażowi w zespole Škoda Polska Motorsport staję przed kolejnym poważnym wyzwaniem w mojej rajdowej karierze. Jestem zaszczycony, że to właśnie mnie powierzono tak odpowiedzialne zadanie. To dla mnie ogromna szansa: otrzymam topowy samochód, jakim jest Fabia R5, a także patronat i opiekę polskiego oddziału Škody. Budując szeregi naszego zespołu, zależało mi na tym, abym był w nim najsłabszym ogniwem. Sztab specjalistów, który będzie czuwał nad moim rozwojem, zadba o to, abym mógł skupić się na jeździe, a nie na problemach technicznych i zespołowych. Wierzę, że przy dobrej współpracy osiągniemy założone cele. Wystartujemy w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a sezon zakończy już tradycyjnie warszawski Rajd Barbórka.

Jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, to przed startem sezonu w Świdnicy weźmiemy udział w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Podczas Rajdu Prešov, który zostanie rozegrany na tydzień przed rundą na Dolnym Śląsku, będziemy chcieli sprawdzić zaplanowane schematy i rozwiązania, a także przetestować naszą Škodę Fabię R5 w bojowych warunkach. Liczę również, że zyskam odpowiednie wyczucie samochodu i przyzwoite tempo, które wykorzystam już od pierwszych kilometrów Rajdu Świdnickiego. Zachęcam wszystkich do kibicowania nam na odcinkach specjalnych, nawet jeśli na początku nie będzie to takie łatwe. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko może pójść po naszej myśli. Będziemy starali się jak najszybciej wyciągać odpowiednie wnioski, nie popełniając przy tym większych błędów.
Do Góry