Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Marczyk i Gospodarczyk powracają na Śląsk

Po ubiegłorocznych sukcesach odniesionych podczas pierwszej edycji Rajdu Śląska i przypieczętowaniu tytułu mistrzowskiego w klasie OPEN N, załoga zespołu ŠKODA Polska Motorsport powraca na tamtejsze odcinki specjalne po ośmiu miesiącach, aby ponownie powalczyć o czołowe lokaty i punkty do klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po udanej oraz cennej w doświadczenia pierwszej części sezonu duet w Škodzie Fabii R5 nadal chce kontynuować dobrą passę rozważnej i szybkiej jazdy od startu do mety. Mikołaj Marczyk, jako najmłodszy kierowca dysponujący samochodem klasy R5, stawi czoła wymagającym odcinkom specjalnym, które pokonywał już w ubiegłym sezonie, jak również podczas wcześniejszych startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Na prawym fotelu niezmiennie zasiądzie Szymon Gospodarczyk.

Miko Marczyk:

Bardzo dobrze wspominam nasz zeszłoroczny występ w Rajdzie Śląska. Będę szczęśliwy, jeśli również w najbliższy weekend uda się nam dobrze rozpoznać trasę, a potem pojechać naszą Škodą Fabią R5 w taki sposób, jakiego sam od siebie wymagam. Wynik na mecie będzie wypadkową tych elementów. Liczę na to, że pojedziemy z czystą głową i spokojem, a dokąd nas to zaprowadzi – zobaczymy już w najbliższy weekend.

Bardzo lubię wracać na Śląsk – to właśnie na tych trasach stawiałem pierwsze kroki w mojej rajdowej karierze. Dwa lata temu nawet w najśmielszych marzeniach nie spodziewałbym się takiego rozwoju mojej rajdowej przygody. Chciałbym w najbliższy weekend pokazać się z dobrej strony. Cały zespół ŠKODA Polska Motorsport intensywnie przygotowuje się do nadchodzących wyzwań, które rozpoczniemy już w piątek. To właśnie wtedy zostaną rozegrane dwa widowiskowe i atrakcyjne dla kibiców odcinki – Mikołów oraz Stadion Śląski, na które już teraz serdecznie wszystkich zapraszam. Trzymajcie za nas kciuki!

Szymon Gospodarczyk:

W najbliższy weekend razem z Miko startujemy w Rajdzie Śląska. To w większości techniczne oesy, które pamiętam z rożnych rajdów – Wisły czy Barbórki Cieszyńskiej. Bardzo dobrze wspominam zeszłoroczną edycję tego rajdu, podczas której walczyliśmy o tytuł mistrzów Polski w grupie Open N. Na trasie były tłumy kibiców. Ostatecznie to my stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Mam nadzieje, że tym razem będzie tak samo.
Do Góry