Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Marcus Grönholm wystartuje w Rajdzie Szwecji ’19?

Marcus Grönholm chcę wystartować w Rajdzie Szwecji ‘19. Dwukrotny mistrz świata negocjuje swój powrót z szefem zespołu rajdowego Toyoty, Tommim Mäkinenem

Marcus Grönholm w swojej rajdowej karierze związany był z kilkoma zespołami. Zdobył dwa tytuły mistrza świata (2000, 2002). Ostatni sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata przejechał w 2007 roku. W czasie “sportowej emerytury” wystąpił raz w 2010 roku za kierownicą Forda Fiesty WRC, właśnie w Rajdzie Szwecji. Od kilku lat współpracuje z rajdowym zespołem Toyoty.

Zgodnie z informacjami udzielonymi portalowi Autosport, fiński mistrz kierownicy tak widziałby swój powrót na rajdowe trasy – “W tym roku skończyłem pięćdziesiąt lat. Miło byłoby to zrobić. Nie chciałem startować w Rajdzie Finlandii. Bardziej interesuje mnie Szwecja. W Finlandii musisz być dokładny, także w czasie wszystkich skoków. Szwecja pozwala jechać i cieszyć się rajdem. W tym roku byłoby idealnie wystartować w Szwecji. Moja pozycja na drodze pozwoliłaby mi wrócić do gry!” – skomentował Marcus Grönholm.

“Byłoby wspaniale widzieć w samochodzie kogoś takiego, jak Marcus. Mógłby być bardzo szybki, szczególnie w Szwecji, która była jego jednym z jego ukochanych rajdów. Przy wsparciu testów, mógłby być dobry. Byłoby wspaniale mieć Marcusa w tym rajdzie. Wygrał go tyle razy.
W zeszłym roku, kiedy wystąpił na odcinku specjalnym Hajru, ustanowił bardzo, bardzo szybki czas. Był blisko najlepszego rezultatu, a nie zapominajmy, że nie miał ustawionej maksymalnej mocy w samochodzie” – podsumował Tommi Mäkinen, szef Toyota Gazoo Racing

Fot. Motorsport Images
Do Góry