Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Mapy Rajdu Warmińskie Szutry opublikowane

Organizatorzy Rajdu Warmińskie Szutry opublikowali mapy oraz nagrania z trasy zbliżającej się imprezy (17-18.06.2017 r.).

Tegoroczny Rajd Warmińskie Szutry znów zaskakuje trasą, mocno zmienioną w porównaniu z ubiegłym rokiem. Pojawił się zupełnie nowy OS Modliny przebiegający przez malowniczą Dolinę Symsarny. OS Lekity tylko fragmentem pokrywający się z trasą odcinka Derc oraz OS Kramarzewo dopiero od połowy biegnący trasą ubiegłoroczną. Odcinki specjalne specyfiką będą nawiązywać do oesów z 2016 roku, które zawodnicy miło wspominają do dzisiaj. Z jednej strony szybkie, z drugiej techniczne z dużą ilością przejść przez szczyt…

Wnioskować należy, że zawodnicy, którzy pojawią się w Jezioranach po raz pierwszy, wcale nie będą w gorszej sytuacji w porównaniu z tymi, którzy już startowali w tym rajdzie. Z drugiej zaś strony, miejmy nadzieję, że tegoroczne trasy, pomimo, że bardzo przyjemnie i ciekawe, będą bardziej łaskawe dla sprzętu od ubiegłorocznego Derca i Kramarzewa.

Oprócz wsparcia ze strony firm Inter Cars, MSP Mielniczyn, Primavera, będących partnerami cyklu Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar, rajd jest bardzo mocno wspierany przez lokalne firmy. Wśród nich należy wymienić Royal Sp. z o.o. będącą m.in. producentem produktów do myjni samochodowych. W pomoc przy organizacji imprezy jak co roku zaangażowały się również fabryka opakowań foliowych z wielokolorowymi nadrukami Rossoplast, przedsiębiorstwo Żarna, specjalizujące się m.in. w obróbce stali i aluminium.

Organizatorzy i zawodnicy po raz kolejny mogą liczyć również na wsparcie społeczności lokalnej. Zapraszamy na Rajd Warmińskie Szutry – w Jezioranach, które są bazą tego rajdu, jest wszystko, co w zasadzie potrzebne jest dobrej imprezie szutrowej – piękne i wymagające trasy, przychylność mieszkańców i dobry klimat dla sportowej rywalizacji.

Mapy odcinków znajdziesz tutaj.
Do Góry