„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019

W czwartej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w Toruniu organizatorzy zdecydowali się na powrót do starszej konfiguracji toru. Dla Beaty inna nitka toru nie stanowiła dużego wyzwania, a wyczucie i pewność prowadzenia były zdecydowanie najlepsze ze wszystkich tegorocznych startów.

Aktualny sezon jest czasem intensywnej  nauki. Wynik w klasie RWD CUP jest daleki od oczekiwań, jednak start w Toruniu można uznać za przełomowy, ponieważ większość trudności wpływających na jazdę i przekładających się na wyniki prawdopodobnie została pokonana, dlatego w ekipie BRX panuje dobra atmosfera.

 
“Było rewelacyjnie! Żałowałam, że muszę wracać z toru do codziennych obowiązków. Po tej rundzie jeszcze bardziej wciągnęłam się w rallycross! Nie mogę doczekać się następnej rundy. Oczywiście w tym starcie nie mogło zabraknąć przygód, które mają wpływ na wynik w klasie RWD CUP, ale to nie jest dla mnie najważniejsze. Kluczowy jest fakt, jakiego wewnętrznego postępu dokonałam. Mogę śmiało powiedzieć, że dojrzewam coraz bardziej do motorsportu, ponieważ w ubiegły weekend nastąpił przełom w moim odczuciu…Tempo na okrążeniu wzrasta, wyczucie samochodu zaskakuje mnie samą <3 To naprawdę wiele zmienia w głowie. Konsekwentna praca przynosi efekty. A mnogość niespodziewanych sytuacji w ostatnim czasie, powoduje tylko przyspieszoną naukę BMki, czyli dzieje się dokładnie to, w jaki sposób najszybciej się uczę. Im trudniej, tym lepiej! Czuję się pewnie i sukcesywnie poprawiam kolejne elementy. Poszczególne czasy okrążeń pokazały, że gdy planu nie rozwala kontakt po starcie bardzo mocno zbliżam się do ścisłej czołówki w klasie. Budujące baaardzo... Niesamowite jest również wsparcie, które otrzymuję od moich partnerów Horpol, Rallyshop.pl, ekipa Przygód Przedsiębiorców i 3QQ, Rallycross Maniac Team oraz kibiców – To kolejna ogromna dawka motywacji. Ale ogromne podziękowania należą się też mechanikom i całemu teamowi Oponeo Motorsport –  bez nich pewnie pojechałabym co najwyżej jedną kwalifikację. Gratuluję wszystkim zwycięzcom zawodów. Nieskromnie mogę przyznać, że czuję się fantastycznie, mam ogromny apetyt na rozwój, chcę być coraz szybsza i cała ta przygoda kręci mnie jeszcze bardziej z każdym kolejnym kilometrem oraz doświadczeniem :D” –  komentuje Beata Borowicz.

Fot. Maciej Niechwiadowicz
Do Góry