RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Malcolm Wilson chcę na nowo zatrudnić Otta Tanaka

Ott Tanak był związany z zespołem M-Sport od początku kariery w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Malcolm Wilson zauważył w Estończyku duży talent i starał się kształtować jego przebieg kariery. Z przerwami współpracowali ze sobą od 2012 do 2017 roku. Teraz w pojawił się pomysł na ponowne zatrudnienie „Titanaka” od 2020 roku.

Tak Malcolm Wilson wypowiadał się na ten temat dla portalu Autosport.com

„Ott jest moim celem na przyszły rok. Przeprowadziliśmy bardzo wstępną dyskusję, ale nie doszliśmy jeszcze do żadnych poważniejszych decyzji. Na ten moment nie jestem w stanie tego zrobić. Wiem czego oczekuję Ott i jakie są to liczby. To jest mój cel. Spośród kierowców dostępnych od przyszłego sezonu Ott jest jedynym, którego prawdopodobnie chcę. Nie wiem, czy mogę to osiągnąć, ale będę do tego dążyć. Musimy sprzedać jeszcze kilka samochodów. Wszyscy widzą, że mamy konkurencyjny pakiet i to się nie zmieni. Patrzymy długofalowo, poza ten rok. Spoglądamy na nowe przepisy i byłoby to idealne, gdyby ktoś taki, jak Ott Tanak zaangażował się w budowanie samochodu na 2022 rok. W ten sposób kierowca numer jeden może odegrać znaczącą rolę w rozwoju samochodu, a to jest sytuacja, w której każdy chcę być.” – powiedział Malcolm Wilson.

Do tematu odniósł się również Ott Tanak, który powiedział, że to jest biznes i może być różnie –

„Generalnie cieszę się, że mogę pracować z Toyotą. Trzymamy się razem i wykonujemy dobrą robotę. Moim marzeniem jest mistrzostwo i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby walczyć o nie. W pewien sposób to tylko biznes, ale z drugiej strony mam swoje prywatne cele, dlatego nie jestem tutaj dla zabawy”

Szef zespołu Toyota Gazoo World Rally Team, był nieco zaskoczony tą informacją, jednak przyznał, że każdy kierowca ma prawo dyskutować nad swoją przyszłością z innymi zespołami, ponieważ nie każdy może być jej w 100% pewny. Natomiast wszyscy w Toyocie chcą, żeby Tanak dalej z nimi współpracował i jego przyszłość jest zagwarantowana.
Do Góry