Kategoria: WRC

Mäkinen zadowolony z postawy swoich kierowców w Argentynie

Obie załogi TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team po raz drugi w tym sezonie ukończyły rajd w pierwszej dziesiątce zawodów. Dla zespołu jest to tym bardziej zadowalający wynik, gdyż Rajd Argentyny był dla nich najcięższą jak do tej pory rundą mistrzostw świata. Jari-Matti Latvala i Juho Hänninen zajęli w niej kolejno piąte i siódme miejsce. 

Podczas Rajdu Argentyny kierowcy Toyoty zmagali się z usterkami samochodu, które uniemożliwiały im walkę o najlepsze pozycje. Zespół zapowiada jednak, że wszystkie te awarie zostaną dokładnie przeanalizowane, aby nie powtarzały się w przyszłości. Po piątej rundzie tegorocznych mistrzostw świata Toyota umocniła się na trzecim miejscu w klasyfikacji konstruktorów, a Jari-Matti Latvala utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji kierowców.

Tommi Mäkinen, szef zespołu: 

Rajd Argentyny dał nam w tych trudnych warunkach kilka ciężkich lekcji, ale jesteśmy w stanie się wiele z nich nauczyć. Nasi kierowcy wykonali świetną pracę, mimo tego, że musieli zmierzyć się z problemami natury technicznej w ich samochodach. Gdyby ich nie było, mogliby być wyżej w klasyfikacji rajdu. W każdym razie możemy być zadowoleni z tego wyniku oraz z cennych informacji, jakie stąd wywieziemy. Nasz Yaris to bardzo mocne auto.

Jari-Matti Latvala:

Ostatni dzień rajdu był zwięzły. Starałem się nie zgrywać bohatera i dojechać do mety bezpiecznie. Nasze auto jest wytrzymałe, wiem to na pewno i w porównaniu do Meksyku sprawuje się już lepiej. Zdobyliśmy jeden punkt na Power Stage’u i zajęliśmy piąte miejsce w rajdzie, ale najważniejsze jest to, że od Monte Carlo konsekwentnie zdobywamy punkty, dzięki czemu sytuacja w klasyfikacji sezonu jest wciąż otwarta. To niesamowite, ale wydaje mi się,  że w całej mojej karierze nigdy nie byłem tak wysoko w klasyfikacji po pięciu rajdach. Teraz skupiam się na testach i następnym rajdzie, abyśmy mogli uczynić nasze auto lepszym. 

Juho Hänninen:

Finałowy dzień był dla nas bezproblemowy, co jest dobre, gdyż potrzebowałem tej mety. Jechałem całkiem ostrożnie, gdyż różnica między zawodnikami z przodu i zawodnikami za nami była całkiem spora, więc nie było sensu ryzykować. El Condor było o wiele cięższe, niż się spodziewałem, dlatego moim celem było po prostu dowiezienie auta do mety w jednym kawałku. To był bardzo trudny i wymagający rajd, ale dojechaliśmy do końca, zdobyliśmy punkty, dużo się nauczyliśmy, więc jestem szczęśliwy. 

Klasyfikacja kierowców WRC:

 1. Sebastien Ogier – 102
 2. Jari-Matti Latvala – 86
 3. Thierry Neuville – 84
 4. Ott Tanak – 66
 5. Dani Sordo – 51
 6. Elfyn Evans – 42
 7. Craig Breen – 33
 8. Hayden Paddon – 33
 9. Kris Meeke – 27
 10. Juho Hänninen – 15

Klasyfikacja zespołów WRC:

 1. M-Sport World Rally Team – 162
 2. Hyundai Motorsport – 140
 3. TOYOTA GAZOO Racing WRT – 99
 4. Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team – 77

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry