Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Mäkinen pewny swego

Zespół Toyoty ma za sobą bardzo udany Rajd Monte Carlo. W pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw świata dwie załogi Yarisów WRC stanęły na podium, co sprawiło, że japoński producent lideruje ex aequo z M-Sportem w klasyfikacji zespołów. Tommi Mäkinen, w wywiadzie udzielonemu redakcji motorsport.com powiedział, że szanse jego zespołu na zdobycie podwójnej korony na koniec sezonu są bardzo duże.

Tommi Mäkinen:

Nasi kierowcy myślą w ten sposób: znamy Szwecję, porównaliśmy nasze auto z zeszłego roku i wiemy, że teraz jesteśmy mocniejsi. Jari-Matti wygrał w Szwecji rok temu i jestem przekonany, że teraz również będzie tu jechał bardzo szybko. On naprawdę bardzo chce tu wygrać. Myślę, że między naszymi trzema załogami rozegra się ciekawa walka.

W Meksyku powinno być dużo lepiej niż przed rokiem. Teraz mamy więcej informacji o panujących tam warunkach, o samochodzie, a także udało nam się poprawić silnik. Jesteśmy, bardzo, bardzo pewni tego, że możemy walczyć w tym roku o tytuł. Jari-Matti i Ott będą walczyć o tytuł najlepszego kierowcy, a pokazaliśmy już, że możemy mieć trzech kierowców na podium, co sprawia, że zdobycie przez nas tytułu wśród zespołów jest bardzo możliwe.

Wynik osiągnięty w Monte Carlo zdjął z nas dużo presji, a to sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo. Pokazaliśmy, że wiedzieliśmy, co musimy poprawić i zrobiliśmy to.
Do Góry