Kategoria: WRC

Mäkinen pewny swego

Zespół Toyoty ma za sobą bardzo udany Rajd Monte Carlo. W pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw świata dwie załogi Yarisów WRC stanęły na podium, co sprawiło, że japoński producent lideruje ex aequo z M-Sportem w klasyfikacji zespołów. Tommi Mäkinen, w wywiadzie udzielonemu redakcji motorsport.com powiedział, że szanse jego zespołu na zdobycie podwójnej korony na koniec sezonu są bardzo duże.

Tommi Mäkinen:

Nasi kierowcy myślą w ten sposób: znamy Szwecję, porównaliśmy nasze auto z zeszłego roku i wiemy, że teraz jesteśmy mocniejsi. Jari-Matti wygrał w Szwecji rok temu i jestem przekonany, że teraz również będzie tu jechał bardzo szybko. On naprawdę bardzo chce tu wygrać. Myślę, że między naszymi trzema załogami rozegra się ciekawa walka.

W Meksyku powinno być dużo lepiej niż przed rokiem. Teraz mamy więcej informacji o panujących tam warunkach, o samochodzie, a także udało nam się poprawić silnik. Jesteśmy, bardzo, bardzo pewni tego, że możemy walczyć w tym roku o tytuł. Jari-Matti i Ott będą walczyć o tytuł najlepszego kierowcy, a pokazaliśmy już, że możemy mieć trzech kierowców na podium, co sprawia, że zdobycie przez nas tytułu wśród zespołów jest bardzo możliwe.

Wynik osiągnięty w Monte Carlo zdjął z nas dużo presji, a to sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo. Pokazaliśmy, że wiedzieliśmy, co musimy poprawić i zrobiliśmy to.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry