Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Classic Auto Cup, RO, KJS

Majówka z Classicauto Cup 2017

W długi majowy weekend odbyły się na torze Kielce drugie eliminacje pucharu aut klasycznych i youngtimerów Inter Cars Classicauto Cup 2017. Na linii startu pojawiły się również samochody nowe startujące w ramach rozgrywek WRC Challenge.

Drugą eliminację Classicauto Cup zorganizowaliśmy na torze w Miedzianej Górze, czyli miejscu kultowym dla każdej osoby związanej z motorsportem. Tym razem przygotowaliśmy dla zawodników mocno techniczną trasę, której ostatni odcinek przebiegał na lubianym przez wszystkich „odcinku leśnym”

– wyjaśnia Tomasz Ważyński, Classicauto Cup.

Dwudniowe zawody Inter Cars #CAC rozpoczęły się od treningu 2 maja, a jedną z największych jego atrakcji był wyścig na dochodzenie. Drugiego dnia – 3 maja – odbyła się właściwa runda pucharowa składająca się z dwóch jazd zapoznawczych i pięciu przejazdów mierzonych. W sumie kierowcy przejechali na torze około 40 kilometrów.

Tor w Miedzianej Górze to jedno z najlepszych miejsc do ścigania się w Polsce. Trasa przygotowana przez organizatorów była bardzo wymagająca, pełna technicznych zakrętów i szykan

– dodaje Arkadiusz Sałaciński, Toyota Team Classic.

W serii Classicauto Cup mogą wziąć udział kierowcy zarówno youngtimerów, jak i najnowszych modeli samochodów. Dla tych ostatnich przygotowano puchar WRC Challenge. Auta, podczas badań technicznych, zostają przydzielone do odpowiednich kategorii co wyrównuje rywalizację. Organizatorzy przygotowali także markowy puchar dla posiadaczy wszelkich Toyot – czyli Toyota Cup – we współpracy z Toyota Team Classic oraz Puchar Pań. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Do Góry