Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Mads Ostberg wsiada do Citroena C3 R5 w WRC2 Pro

Początek nowego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata już w tym tygodniu. Mads Ostberg poinformował, że w 2019 roku zobaczymy go za kierownicą Citroena C3 R5 w WRC 2 Pro.

Brak zatrudnienia w zespole, który może zaproponować starty samochodem klasy WRC dla norweskiego zawodnika nie jest dużym problemem. W ubiegłym sezonie współpraca z zespołem Citroena układała się zgodnie z oczekiwaniami Madsa, dlatego zdecydował się na kontynuację współpracy, jako kierowca Citroena C3 R5 w kategorii WRC2 Pro. Zdobywca dwóch podiów w 2018 roku podkreśla, że rajdy nie są dla niego tylko pracą, to jest coś więcej, a starty w nowym samochodzie są interesujące.

„Byłem rozczarowany, gdy okazało się, że Rajdowe Mistrzostwa Świata na najwyższym poziomie nie są dla mnie. Nigdy nie było opcji, żebym porzucił swoje marzenia. Rajdy to dla mnie coś więcej niż praca, mam je we krwi. Ten rok będzie dla mnie wyzwaniem. Nie mam doświadczenia w nowym samochodzie, a mój pierwszy rajd już wkrótce. To będzie pracowity czas, ale z moim rajdowym doświadczeniem i wiedzą Citroen Racing uda się odnieść pierwsze zwycięstwo dla C3 R5 w WRC2 Pro” – podsumował Mads Ostberg.

Samochód będzie obsługiwany przez zespół DG Sport, a pierwszy oficjalny start zaplanowano na 2 lutego w Rajdzie Hadeland. Następnie zobaczymy Madsa w Rajdzie Szwecji.
Do Góry