„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Maciej Lubiak: odliczam już godziny do piątkowego startu

Maciek Lubiak i Tomasz Borko stają do rywalizacji w Rajdzie Śląska. W poprzednim sezonie Maciek pokazał się z dobrej strony podczas dwóch imprez rozgrywanych na południe od Katowic – w pierwszej edycji Rajdu Śląska, a także podczas zalanego deszczem Rajdu Wisły. Jednak tym razem z trasami w Chorzowie, Mikołowie i wokół miasta Żory, Lubiak zmierzy się w innym samochodzie niż rok temu. Na bardzo zróżnicowane odcinki, jakie przygotowali organizatorzy, Maciek i Tomek ruszą Oplem Adamem R2, czyli samochodem, z którym coraz lepiej się dogadują.

Czeka na nich łącznie 9 odcinków specjalnych w tym dwie widowiskowe próby w centrum Mikołowa oraz w Chorzowie – przy zmodernizowanym Stadionie Śląskim, na którym zlokalizowano także bazę rajdu. Tam też odbędzie się ceremonia startu. Tę część imprezy zaplanowano na piątkowe popołudnie (29 czerwca). W sobotę, 30 czerwca rywalizacja przeniesie się w okolice Żor – na próby Bzie, Chybie oraz Suszec. Co ciekawe, dwa ostatnie z tych oesów będą zaplętlone, więc w wielu miejscach kibice będą mieli szanse zobaczyć zawodników aż dwukrotnie.

Maciej Lubiak:

Pamiętam trasę Rajdu Śląska z ubiegłego roku i już wiem, że będzie kilka miejsc, które będą dużym sprawdzianem dla naszego samochodu. Opel Adam jest krótki, nieco narowisty i agresywny, więc już na odcinku testowym, na którym jest bardzo podbijająca partia, sprawdzimy naszą formę i przygotowanie auta. Liczę na to, że przy odcinkach zobaczymy wielu kibiców, bo jasne jest, że nie ścigamy się wyłącznie dla własnej satysfakcji i przyjemności. Z jednej strony nie przepadam za miejskimi próbami, ale z drugiej – fajnie pokazać się licznej publiczności i jechać w ciemnościach, gdy tylko wielkie reflektory rozświetlają drogę i szpaler kibiców. Poza tym chyba nie ma sportowca, który nie chciałby kiedyś wystąpić na Stadionie Śląskim, więc odliczam już godziny do piątkowego startu.

Tomasz Borko:

Przed nami czwarta Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Śląska. Poza odcinkiem Mikołów i odcinkiem w Chorzowie pozostałe to znane z Rajdu Wisły świetne odcinki. Techniczne i szybkie. Mamy nadzieję, że limit awarii w naszym Adamie już się wyczerpał i będziemy mogli się cieszyć z jazdy i rywalizacji na przygotowanych przez organizatora odcinkach.
Do Góry