Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Maciej Lubiak gościnnie w Rajdzie Wisły

W ramach przygotowań do końcowej części sezonu Maciej Lubiak wystartuje w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – Rajdzie Wisły. Na tych trasach na prawym fotelu wyjątkowo towarzyszyć będzie mu Grzegorz Dachowski. 63. edycja Rajdu Wisły rozegrana zostanie w sobotę, 23 września. Tego dnia zawodnicy do pokonania będą mieli osiem znanych z poprzednich edycji odcinków specjalnych.

Rajd Wisły to przede wszystkim runda Mistrzostw Śląska, ale już wiemy, że na trasach pojawią się także zawodnicy w klasie Gość, czyli rywalizujący w wyższych cyklach. Wśród nich będzie właśnie powracający do RSMP Maciej Lubiak w Subaru Imprezie. Start w Wiśle będzie dla Maczfit Rally Team formą treningu przed kolejnymi rajdami w krajowym czempionacie. Zaledwie kilka dni po zawodach w Wiśle Maciej Lubiak, już z Maciejem Wisławskim na fotelu pilota, pojawią się na starcie Rajdu Nadwiślańskiego, stanowiącego przedostatnią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Maciej Lubiak:

Przed nami dwie finałowe rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zarówno Rajd Nadwiślański, jak i Rajd Śląska, będą dla mnie nowymi zawodami. Jednak ze względu na porę roku spodziewam się na tamtejszych trasach trudnych warunków, dlatego właśnie zdecydowałem się na treningowy występ w wymagającym Rajdzie Wisły. Te kultowe zawody są znakomitą okazją do testowania, a także możliwością powrotu w to ważne dla polskich rajdów miejsce. Gdy zaczynałem karierę Wisła była obowiązkowym punktem Mistrzostw Polski i mam z niej naprawdę wspaniałe wspomnienia. Na mojej ostatniej Wiśle w 2006 byłem drugi za Tomkiem Kucharem. Ponieważ Wiślak miał już zaplanowany ten weekend, zaprosiłem na prawy fotel Grzegorza Dachowskiego. Mam nadzieję, że dla nas obu będzie to udany trening przed końcówką sezonu.

63. Rajd Wisły – harmonogram:

8:32 – start rajdu (Istebna, Kompleks Zagroń)
8:45 – OS1: Koniaków (6,35 km)
9:18 – OS2: Kiczora (8,24 km)
10:31 – OS3: Kozińce (2,74 km)

11:16 – Serwis A: 30 min (Istebna, Kompleks Zagroń)
11:59 – OS4: Koniaków (6,35 km)
12:32 – OS5: Kiczora (8,24 km)
13:45 – OS6: Kozińce (2,74 km)

14:30 – Serwis B: 30 min (Istebna, Kompleks Zagroń)
15:13 – OS7: Koniaków (6,35 km)
15:46 – OS8: Kiczora (8,24 km)
17:11 – ceremonia mety (Wisła, plac Hoffa)

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry