Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

M-Sport w WRC 2019 razem z Evansem, Suninenem i nowym szefem zespołu!

Świat rajdów samochodowych wstrzymał oddech po informacjach płynących od Malcolma Wilsona. Wieloletni szef zespołu rajdowego poinformował, że M-Sport ma trudności ze zgłoszeniem do rywalizacji w WRC w przyszłym roku. Dzisiaj oficjalnie możemy odetchnąć z ulgą, M-Sport wystartuje w sezonie 2019 razem z Evansem, Suninenem i Tidemandem z nowym szefem zespołu.

 

Losy jednej z najbardziej utytułowanych ekip w stawce WRC wisiały na włosku. Dotychczasowy szef zespołu M-Sport zapewniał, że starty w 2019 roku są bliskie sfinalizowania, jednak do momentu otrzymania przelewów na konto nic nie jest pewne. Dlatego dotrzymanie terminu zgłoszenia do rywalizacji w cyklu WRC 2019 (21.12.2018) może nie być możliwe. Dzisiaj wiemy, że brytyjski team stanie na starcie do pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajdu Monte Carlo w składzie: Elfyn Evans / Scott Martin; Teemu Suninen / Marko Salminen; Pontus Tidemnad  /pilot nie jest potwierdzony (Monte Carlo, Szwecja). Poza tym zobaczymy zmianę na stanowisku szefa zespołu, Richard Millener zastąpi Malcolma Wilsona, który skoncentruje się przede wszystkim na działaniach biznesowych firmy.

W ciągu ostatnich kilku tygodni było trochę jak na kolejce górskiej, od radości ze zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Świata, dzięki mistrzostwu wśród kierowców i pilotów, aż po emocjonalne pożegnanie oraz pracę dzień i noc nad sezonem 2019. Tak jak mówiłem, wciąż nie mamy stuprocentowej pewności, jednak z powodu dużej ilości wykonanej zakulisowej pracy, czułem że musimy zaangażować się ponownie, żeby zobaczyć jej efekty na odcinkach specjalnych. Współpracując z naszymi partnerami z USA i Europy, każdy z tych elementów został dokładnie przeanalizowany. Ciągła współpraca techniczna i finansowa z Fordem odegrała zasadniczą rolę w dążeniu do celu. Wspólnie pracujemy także nad ścieżką kariery, która rozpoczęła się od wprowadzenia nowego Forda Fiesta R2 na początku tego miesiąca. Zawsze mówiliśmy, że WRC jest naszym oknem wystawowym, a prace rozwojowe, które wykonujemy w trakcie, pomagają udoskonalać nam każdy element” – podsumowuje dyrektor zarządzający M-Sport, Malcolm Wilson.
Do Góry