Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

M-Sport w WRC 2019 razem z Evansem, Suninenem i nowym szefem zespołu!

Świat rajdów samochodowych wstrzymał oddech po informacjach płynących od Malcolma Wilsona. Wieloletni szef zespołu rajdowego poinformował, że M-Sport ma trudności ze zgłoszeniem do rywalizacji w WRC w przyszłym roku. Dzisiaj oficjalnie możemy odetchnąć z ulgą, M-Sport wystartuje w sezonie 2019 razem z Evansem, Suninenem i Tidemandem z nowym szefem zespołu.

 

Losy jednej z najbardziej utytułowanych ekip w stawce WRC wisiały na włosku. Dotychczasowy szef zespołu M-Sport zapewniał, że starty w 2019 roku są bliskie sfinalizowania, jednak do momentu otrzymania przelewów na konto nic nie jest pewne. Dlatego dotrzymanie terminu zgłoszenia do rywalizacji w cyklu WRC 2019 (21.12.2018) może nie być możliwe. Dzisiaj wiemy, że brytyjski team stanie na starcie do pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajdu Monte Carlo w składzie: Elfyn Evans / Scott Martin; Teemu Suninen / Marko Salminen; Pontus Tidemnad  /pilot nie jest potwierdzony (Monte Carlo, Szwecja). Poza tym zobaczymy zmianę na stanowisku szefa zespołu, Richard Millener zastąpi Malcolma Wilsona, który skoncentruje się przede wszystkim na działaniach biznesowych firmy.

W ciągu ostatnich kilku tygodni było trochę jak na kolejce górskiej, od radości ze zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Świata, dzięki mistrzostwu wśród kierowców i pilotów, aż po emocjonalne pożegnanie oraz pracę dzień i noc nad sezonem 2019. Tak jak mówiłem, wciąż nie mamy stuprocentowej pewności, jednak z powodu dużej ilości wykonanej zakulisowej pracy, czułem że musimy zaangażować się ponownie, żeby zobaczyć jej efekty na odcinkach specjalnych. Współpracując z naszymi partnerami z USA i Europy, każdy z tych elementów został dokładnie przeanalizowany. Ciągła współpraca techniczna i finansowa z Fordem odegrała zasadniczą rolę w dążeniu do celu. Wspólnie pracujemy także nad ścieżką kariery, która rozpoczęła się od wprowadzenia nowego Forda Fiesta R2 na początku tego miesiąca. Zawsze mówiliśmy, że WRC jest naszym oknem wystawowym, a prace rozwojowe, które wykonujemy w trakcie, pomagają udoskonalać nam każdy element” – podsumowuje dyrektor zarządzający M-Sport, Malcolm Wilson.
Do Góry