„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
Sebastien Loeb zastąpi Andreasa Mikkelsena w Portugalii
Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Za lotną

M-Sport wierzy w umiejętności Bottasa w Arctic Lapland Rally 2019

Valtteri Bottas, kierowca Formuły 1, który reprezentuje zespół Mercedesa zdecydował się na start w zimowym rajdzie Arctic Lapland Rally (24-26 stycznia) za kierownicą Forda Fiesty WRC. M-Sport wierzy, że w stabilnych warunkach pogodowych Fin powinien poradzić sobie na rajdowych trasach. 

 

Dla fińskiego kierowcy wyścigowego start w Arctic Lapland Rally 2019 jest debiutem w rajdach samochodowych. Bottas zdecydował się na Forda Fiestę WRC serwisowaną przez zespół M-Sport. Zastępca szefa zespołu, Richard Millener uważa, że Bottas powinien poradzić sobie na odcinkach specjalnych. Zwraca jednak uwagę na kilka spraw, które mogą utrudnić dobre tempo.

„Spójne warunki pomogą. Idealnie będzie, gdy zostanie dużo śniegu, wraz z bandami śnieżnymi oraz sporo twardego lodu na drodze. Jeśli dostanie takie warunki, otrzyma dobrą przyczepność i będzie się szybko uczyć. Gdy będzie cieplej, pojawi się szuter na drodze i opony zaczną tracić kolce, wtedy jest trudno. Pewnym wyzwaniem i widzieliśmy to u innych kierowców F1, Kimiego Raikkonena i Roberta Kubicy jest nauka notatek. Bottas jest bardzo dobrym kierowcą, wiemy o tym na podstawie tego, co robi w F1. Niektóre z tych umiejętności można przenieść (do rajdów – przyp. red.) On nie będzie bał się prędkości i nie będzie musiał uczyć się prowadzenia samochodu.” – podsumowuje Richard Millener, szef zespołu M-Sport

Czy faktycznie Bottas odnajdzie się w nowych dla siebie warunkach? Przekonamy się obserwując dla Was rywalizację w Arctic Lapland Rally.
Do Góry