Kategoria: Historyczne, HRSMP

Luty i Gurdziołek najlepsi w klasie K4

Fot. Łukasz Kos

Robert Luty i Dariusz Gurdziołek w ubiegły weekend rywalizowała w Platinum Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Załoga historycznego Subaru zajęła drugie miejsce w rajdzie, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,7s, jednak to właśnie Luty i Gurdziołek byli najszybsi w klasie K4. Następnym startem tej załogi będzie Rajd Świdnicki. 

Robert Luty: 

Możliwość wzięcia udziału w Memoriale to dla mnie przede wszystkim oddanie hołdu dwóm wielkim kierowcom. Janusza Kuliga podziwiałem jako kibic, a niesamowitą walkę do końca i wojowniczy charakter zapamiętałem na dawnym Rajdzie Kormoran, kiedy walczył z Krzysztofem Hołowczycem o ułamki sekund. O Marianie Bublewiczu słyszałem wiele niesamowitych opowieści i wiem, że jego rajdowe umiejętności, życiowa oraz przyjacielska postawa jest godna naśladowania. Walka na pierwszej rundzie Motul HRSMP była niezwykle zacięta do samego końca, kiedy to prowadząc 0,7s przed ostatnim odcinkiem, straciliśmy na nim 1,4s, co w efekcie dało 0,7s przewagi na mecie Krzyśkowi Głowali, któremu jeszcze raz gratuluje! Myślę, że nie tylko nam, ale i kibicom taka walka o ułamki sekund się podobała. Dla mnie jako szutrowego kierowcy był to praktycznie debiut na asfalcie i obiecuje poprawę :). Cieszy nas również wygrana w klasie K4 i wywiezienie kompletu punktów do klasyfikacji generalnej sezonu  Motul HRSMP 2017. Dziękuje wszystkim za piękną walkę oraz atmosferę w HRSMP, a w szczególności Mirkowi Miernikowi (ojcowi koordynatorowi cyklu). Do zobaczenia na Rajdzie Świdnickim. Partnerzy załogi: POWERON, NGK, ODS, MOTUL, DRUMS&RALLY.

Darek Gurdziołek :

Pierwsza runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski za nami. Rajd krótki i niezwykle kompaktowy. Poza znanym odcinkiem w centrum miasta Wieliczka, odcinek w Brzegach nie był jakiś arcytrudny, ale walka na nim głównie z Krzyśkiem i Mateuszem Głowałą oraz paroma innymi kolegami, którzy podgryzali nasze czasy, sprawiła, że nawet na tak prostym odcinku w otwartym terenie, byliśmy zmuszeni do ciągłej analizy każdego naszego przejazdu w poszukiwaniu sekund. I to przynosiło zamierzony efekt do tego stopnia, że wynik rozstrzygnął ostatni przejazd na korzyść chłopaków w Mazdzie o zaledwie 0,7sek… To jest niemal jak mrugniecie okiem. Tuż za metą odcinka zatrzymaliśmy się, aby sobie pogratulować i spontanicznie uścisnąć. Jestem zachwycony taką rywalizacją i postawą.  Cieszę się również, że Robert robi postępy. Cały czas analizuje swoją jazdę i opis. To jego pierwszy rajd asfaltowy! Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza pokazał, że nikt tanio skóry nie odda. Dlatego wszystkich sympatyków rajdów i aut historycznych zapraszam do Świdnicy na emocjonującą rywalizację w Motul HRSMP.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry