Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Łukasz Habaj po Rajdzie Wysp Kanaryjskich 2019 – „najważniejsze jest prowadzenie w mistrzostwach”

Doskonały początek sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Europy dla polskiego duetu Łukasz Habaj / Daniel Dymurski jest dobrym prognostykiem na dalszą część rywalizacji.

Łukasz Habaj zaprezentował dobre tempo na trudnych i technicznych asfaltowych odcinkach specjalnych. Unikanie błędów i stopniowe budowanie prędkości pozwoliło polskiej załodze notować czasy w ścisłej czołówce rajdu. Problemy konkurentów pod koniec zawodów, były odpowiednim momentem do zaatakowania i utrzymania podium. Ta strategia pozwoliła zrealizować plan Łukasza na najbliższe zawody, ponieważ start z numerem jeden na samochodzie w Rajdzie Lepaja, domowej rundzie dla zespołu Sport Racing Technologies. Po dwóch rundach ERC Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim mają osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Chrisem Ingramem.

„Opuszczamy Wyspy Kanaryjskie, jako liderzy klasyfikacji generalnej sezonu, co sprawia, że jestem szczęśliwy, ponieważ nadal patrzymy w kierunku mistrzostw. Drugi rajd i drugie podium, a najważniejsze jest to, że prowadzimy  w mistrzostwach i zdobyliśmy kilka dobrych punktów, choć było bardzo trudno.” – komentował Łukasz Habaj.

Fot: FIA ERC.com
Do Góry