Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Łukasz Godula i Daniel Nowak na drugim miejscu w Pucharze Peugeota i Citroëna

Na rynku w Baborowie poznaliśmy wyniki pierwszej rundy tegorocznych mistrzostw Śląska. Rywalizacja rozpoczęła się już w piątkowy wieczór na odcinku wytyczonym w centrum miasta. To był udany początek dla reprezentantów zespołu Bud-Tor Autotest GoWest. Na dystansie 1,65 km duet Łukasz Godula / Daniel Nowak wywalczyli bardzo dobry 8. czas w klasyfikacji generalnej, zostawiając za sobą wielu rywali w mocniejszych samochodach. Dzięki temu zostali również pierwszymi liderami Pucharu Peugeota i Citroena, wyprzedzając załogi Kalczyński / Kalczyński o 2,8 sekundy, a Bębenek / Bębenek o 3,4 sekundy.

To był jednak tylko przedsmak emocji, ponieważ w sobotę na zawodników czekało ponad 46 kilometrów odcinków. Poranne 8 km załogi PPC pokonały jako wolny przejazd, więc walka rozpoczęła się od OS 3. Tą próbę zapisał na swoje konto Bartek Bębenek, ale Łukasz Godula był najbliżej nowego lidera i na pierwszej strefie serwisowej ustępował mu tylko o 0,8 sekundy. O wynikach drugiej pętli znów zadecydował tylko odcinek Idared, a tym razem niespełna sekunda dzieliła Hawro i Godulę – drugą i trzecią załogę pucharu. W klasyfikacji łącznej Łukasz utrzymywał pozycję wicelidera. Trzecia pętla ruszyła kilka minut przed 14:00. Na finałowych odcinkach rywalizacja nabrała jeszcze większego tempa. Po ponad 8 km czołowa trójka PPC zmieściła się w 3,2 sekundy.

Gdy do mety pozostał już tylko Power Stage, Łukasz i Daniel mieli 7,5 s. przewagi nad bezpośrednimi rywalami. Maciej Hawro mocno zaatakował, ale to nie wystarczyło, żeby awansować na drugie miejsce. W pierwszej rundzie sezonu ten stopień podium w klasie należał do Goduli i Nowaka, którzy jednocześnie finiszowali w Baborowie na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej. Styl i tempo, w jakim wywalczyli swoje pierwsze punkty, napawa optymizmem przed kolejnymi rundami. Następna dawka rajdowych emocji już w pierwszym weekendzie czerwca na trasach 6. Rajdu Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga.

Łukasz Godula:

Pierwszy rajd sezonu to zawsze wiele niewiadomych, ale po tym weekendzie mamy wiele powodów do zadowolenia. Udanie debiutowaliśmy na trasach Rajdu Baborowa, a mimo, że nie udało się w klasyfikacji dogonić Bartka to cały dzień utrzymywaliśmy wysokie i równe tempo. Co najważniejsze nie popełnialiśmy żadnych błędów. Kilka sekund uciekło, gdy Peugeot przerywał przez problemy z pompą paliwa, ale na wynikach rajdu to zaważyło. Jazda dała nam masę przyjemności, tak samo jak cała walka. Nie tylko Bartek i Maciek, ale cała stawka prezentowała bardzo dobre tempo i już nie mogę się doczekać kolejnego pojedynku. Wywozimy z Baborowa cenny puchar, ważne punkty i piękne sportowe wspomnienia. Dziękuje firmom Bud-Tor, Autotest, GoWest i Quercu, całemu zespołowi i kibicom za wyjątkowy rajdowy weekend.

Daniel Nowak:

To był jeden z najszybszych, jeśli nie najszybszy rajd w moim życiu. Jesteśmy pod dużym wrażeniem odcinków, jakie przygotował organizator. Szkoda, że nie wszystkie mogliśmy pokonać w trybie sportowym, ale rajd uważam za bardzo udany. Łukasz znów zaprezentował doskonałą i skuteczną jazdę. Wynik wywalczony w piątek jeszcze bardziej nas zmotywował. Takie otwarcie sezonu cieszy, ale przed nami jeszcze wiele wyzwań i emocji. Dziękujemy tym, którzy trzymali za nas kciuki. Widzimy się na kultowych odcinkach w Bochni.
Do Góry