Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Lubiak po Rajdzie Ziemi Bocheńskiej: To był potrzebny start

Maciej Lubiak powrócił na odcinki specjalne startując w sobotnim Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Udział w 2. rundzie Rajdowych Mistrzostw Śląska był dla reprezentanta Maczfit Rally Team świetnym treningiem przed planowanym na początek sierpnia powrotem do krajowego czempionatu.

W swoim debiucie za kierownicą Subaru Imprezy wygrał jeden z sześciu rozegranych odcinków specjalnych w klasie Gość 4×4, a na pozostałych zajmował miejsca na podium. Zawody zakończył na trzecim miejscu, jednak w tym starcie Maćkowi chodziło przede wszystkim o sprawdzenie samochodu i siebie przed Rajdem Rzeszowskim.

Maciej Lubiak:

Po przejechaniu pierwszego odcinka, o którym myślałem od wielu tygodni, zeszło napięcie i stres. Mogłem skoncentrować się na jeździe i na tym, co sobie założyliśmy. Nawet nie chcę sobie wyobrażać co by było, gdybym pojechał tak „z marszu” Rajd Rzeszowski. Udział w Bochni był genialnym pomysłem i świetnie, że jest runda mistrzostw Śląska z prawdziwymi, krętymi, śliskim odcinkami i bojową atmosferą. Jestem wdzięczny mojemu pilotowi, że po tak długiej mojej przerwie, wytrzymał moje błędy czy wpadki, bo takie się dziś zdarzały. Jestem zadowolony – to był dobry start, potrzebny żeby teraz móc dalej testować, poszukać nowych ustawień, szybkości, pewności i optymalnego toru jazdy – to wszystko będzie niezbędne w tak dużym rajdzie, jak Rajd Rzeszowski

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry