Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Lubenik: Kurdyś i Kasina wygrywają po raz trzeci!

Trzecia runda rajdowych Mistrzostw Słowacji odbyła się 27 czerwca w Lubeniku. Na starcie stanęło łącznie 59 załóg. Do walki w słowackim czempionacie stanęli również Sławomir Kurdyś i Michał Kasina, aktualni liderzy klasy 8.

Rajd ruszył punktualnie o 12:00. Już od pierwszych kilometrów załoga Hondy Civic Type-R objęła prowadzenie w klasie 8 i stopniowo powiększała swoją przewagę nad rywalami. Po pierwszej pętli drugi w stawce Jozef Kriška tracił do Sławka i Michała niespełna 6 sekund. Na kolejnych odcinkach polska załoga systematycznie powiększała swoją przewagę, umacniała się na prowadzeniu w klasie i kontrolowała tempo aż do mety.

Sławomir Kurdyś: Rajd Lubenik był dla nas kolejnym krokiem do Mistrzostwa Słowacji i zarazem następnym, nowym dla nas wyzwaniem. Nigdy nie byłem w tamtych okolicach, więc nie bardzo wiedziałem czego się spodziewać. Trasy okazały się dość szybkie, ale spodobały się nam, co na pewno pomogło w uzyskaniu dobrego tempa. Samochód pracował znakomicie i nie mieliśmy najmniejszych problemów, dzięki czemu mogliśmy się skupić tylko na jeździe. Efektem było wygranie wszystkich odcinków w klasie i zdobycie pierwszego miejsca z przewagą 25 sekund. Wynik bardzo cieszy, tym bardziej, że umocniliśmy się na pozycji lidera w klasyfikacji rocznej. Dziękuję wszystkim za pomoc w perfekcyjnym i ekspresowym przygotowaniu rajdówki oraz ekipie Ingram Garaż za serwis. Oczywiście ogromne podziękowania dla sponsorów za umożliwienie nam startu. Zapraszamy do kibicowania na następnej eliminacji – Rajdzie Tatr w Popradzie.

Michał Kasina: Trzeci raz z rzędu wygrywamy na Słowacji! To znaczy, że od początku sezonu trzymamy świetne tempo i potrafimy wykorzystać potencjał samochodu na zupełnie nowych dla nas oesach. Stoczyliśmy bardzo fajną walkę z konkurentami w klasie, a przy tym wygraliśmy wszystkie odcinki specjalne. Obyło się bez sytuacji podbramkowych, choć miejscami było bardzo ślisko. Auto przygotowane było perfekcyjnie. Bardzo szybkie i długie partie zakrętów trochę dały w kość oponom. Ogromnie cieszy kolejny puchar do kolekcji, a jeszcze bardziej komplet punktów, jakie zapisaliśmy na swoje konto. Ze swojej strony dziękuję za wsparcie sponsorów, mechaników, kibiców na odcinkach, a szczególne podziękowania kieruję do jednej, najwierniejszej kibicki! Za nami już połowa sezonu, a za miesiąc start w Popradzie. Postaramy się walczyć o kolejne punkty równie skutecznie jak dotychczas!

Załoga zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w klasyfikacji klasy 8 Mistrzostw Słowacji z przewagą 33 punktów nad kolejnym zawodnikiem. Do końca sezonu pozostały trzy rajdy, w tym podwójnie punktowana runda w Koszycach. Najbliższy start odbędzie się w Popradzie na Rallye Tatry. Sponsorami załogi są: Air-Tech-Bud, Kolor Plus Studio, Aquer.
Do Góry