Lubię ścigać się w Toruniu – Beata Borowicz przed drugą rundą MPRC 2019
Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Lubenik: Kurdyś i Kasina wygrywają po raz trzeci!

Trzecia runda rajdowych Mistrzostw Słowacji odbyła się 27 czerwca w Lubeniku. Na starcie stanęło łącznie 59 załóg. Do walki w słowackim czempionacie stanęli również Sławomir Kurdyś i Michał Kasina, aktualni liderzy klasy 8.

Rajd ruszył punktualnie o 12:00. Już od pierwszych kilometrów załoga Hondy Civic Type-R objęła prowadzenie w klasie 8 i stopniowo powiększała swoją przewagę nad rywalami. Po pierwszej pętli drugi w stawce Jozef Kriška tracił do Sławka i Michała niespełna 6 sekund. Na kolejnych odcinkach polska załoga systematycznie powiększała swoją przewagę, umacniała się na prowadzeniu w klasie i kontrolowała tempo aż do mety.

Sławomir Kurdyś: Rajd Lubenik był dla nas kolejnym krokiem do Mistrzostwa Słowacji i zarazem następnym, nowym dla nas wyzwaniem. Nigdy nie byłem w tamtych okolicach, więc nie bardzo wiedziałem czego się spodziewać. Trasy okazały się dość szybkie, ale spodobały się nam, co na pewno pomogło w uzyskaniu dobrego tempa. Samochód pracował znakomicie i nie mieliśmy najmniejszych problemów, dzięki czemu mogliśmy się skupić tylko na jeździe. Efektem było wygranie wszystkich odcinków w klasie i zdobycie pierwszego miejsca z przewagą 25 sekund. Wynik bardzo cieszy, tym bardziej, że umocniliśmy się na pozycji lidera w klasyfikacji rocznej. Dziękuję wszystkim za pomoc w perfekcyjnym i ekspresowym przygotowaniu rajdówki oraz ekipie Ingram Garaż za serwis. Oczywiście ogromne podziękowania dla sponsorów za umożliwienie nam startu. Zapraszamy do kibicowania na następnej eliminacji – Rajdzie Tatr w Popradzie.

Michał Kasina: Trzeci raz z rzędu wygrywamy na Słowacji! To znaczy, że od początku sezonu trzymamy świetne tempo i potrafimy wykorzystać potencjał samochodu na zupełnie nowych dla nas oesach. Stoczyliśmy bardzo fajną walkę z konkurentami w klasie, a przy tym wygraliśmy wszystkie odcinki specjalne. Obyło się bez sytuacji podbramkowych, choć miejscami było bardzo ślisko. Auto przygotowane było perfekcyjnie. Bardzo szybkie i długie partie zakrętów trochę dały w kość oponom. Ogromnie cieszy kolejny puchar do kolekcji, a jeszcze bardziej komplet punktów, jakie zapisaliśmy na swoje konto. Ze swojej strony dziękuję za wsparcie sponsorów, mechaników, kibiców na odcinkach, a szczególne podziękowania kieruję do jednej, najwierniejszej kibicki! Za nami już połowa sezonu, a za miesiąc start w Popradzie. Postaramy się walczyć o kolejne punkty równie skutecznie jak dotychczas!

Załoga zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w klasyfikacji klasy 8 Mistrzostw Słowacji z przewagą 33 punktów nad kolejnym zawodnikiem. Do końca sezonu pozostały trzy rajdy, w tym podwójnie punktowana runda w Koszycach. Najbliższy start odbędzie się w Popradzie na Rallye Tatry. Sponsorami załogi są: Air-Tech-Bud, Kolor Plus Studio, Aquer.
Do Góry